› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Wystawa fotografii oraz wszystko o adopcji dziecka z Afryki na odległość. Wernisaż i spotkanie

› bieżące 7 miesięcy temu    14.11.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wystawa fotografii oraz wszystko o adopcji dziecka z Afryki na odległość. Wernisaż i spotkanie fot. Maitri.pl

Około miesiąc temu dwie tony pluszaków pojechały do dzieci z Kamerunu. O tej akcji poinformowaliśmy w obszernym artykule. Pani Bożena Lemierska z Lisowa pod Pasłękiem od wielu lat jest zaangażowana w działalność charytatywną. Jej ostatnią inicjatywą jest zorganizowanie wystawy fotografii poświęconej mieszkańcom Afryki, której wernisaż odbędzie się 14 listopada (w czwartek) w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Świętego Ducha 25 w Elblągu. W wydarzeniu weźmie udział Tadeusz Makulski, działacz społeczny, podróżnik i dyrektor Stowarzyszenia Ruchu Maitri Polska.

Opowie o Afryce, misjach i adopcji dzieci na odległość.Przed wernisażem odbędą się warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Autorem zdjęć prezentowanych podczas wystawy jest Łukasz Sokół, fotograf, wolontariusz Maitri - Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata. Fotografie zostały wykonane w krajach Afryki subsaharyjskiej w trakcie pobytu na placówkach misyjnych.

Na czym polega Program „Adopcja Serca”? W skrócie chodzi o konkretną, materialną pomoc dla afrykańskich dzieci z bardzo ubogich rodzin. Co miesiąc przeznaczamy ok. 60 zł na pomoc konkretnemu dziecku. Dzięki tej kwocie sfinansowane zostanie jego miesięczne wyżywienie i edukacja. Mimo niewielkiej kwoty jest to bardzo duża, wymierna pomoc, zważywszy na przelicznik walutowy.    

Dużo więcej informacji na ten temat.

Na koniec roku 2012 Ruch Maitri w ramach programu Adopcja Serca pomagał 4159 podopiecznym w 8 krajach. Aktualne informacje na temat liczby podopiecznych w poszczególnych placówkach misyjnych znajdują się tutaj.

Afryka to najbardziej okaleczony kontynent we współczesnym świecie. W świadomości zachodnich społeczeństw zwykle kojarzona jako miejsce pogrążone w biedzie, cierpieniu, wojnach, objęte pomocą dużych organizacji międzynarodowych i gwiazd show-biznesu. Poza blaskiem fleszy opiekę nad lokalnymi społecznościami sprawują misjonarze. Ich działalność ma charakter pracy u podstaw i wbrew powszechnej opinii nie polega na poszerzaniu terytorium kościoła. Misjonarze na co dzień żyją z lokalną ludnością, stąd najlepiej znają jej prawdziwe problemy, ale też potrzeby. Budują ośrodki zdrowia i szkoły. Dzięki wsparciu między innymi ruchu „Maitri” prowadzą centra dożywiania, koordynują programy edukacyjne i zdrowotne, zajmują się sierotami, ofiarami wojen i chorymi na AIDS. Poprzez program Adopcji dzieci na odległość stwarzają dla nich szanse na edukacje i wychowanie Ich pomoc jest bezwarunkowa, nastawiona na niesienie ludziom dobra i przywrócenie godności życia.

– możemy przeczytać w zapowiedzi do wystawy. 

Dużo więcej informacji o Afryce, życiu tamtejszych mieszkańców oraz adopcji na odległość dowiecie się 14 listopada (czwartek) w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Świętego Ducha 25 w Elblągu. Początek wernisażu i spotkania ok. godz. 17.00. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.