› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Wyroby artystyczne na Jarmarku

› zapowiedzi ponad rok temu    9.12.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Wyroby artystyczne na Jarmarku

Świąteczne ozdoby i smakołyki, przedmioty z duszą, unikatowe i wykonywane tylko ręcznie. W najbliższą sobotę, 12 grudnia w Światowidzie już po raz piąty odbędzie się Warmińsko-Mazurski Jarmark Wyrobów Artystycznych SztukaTERRiA.

- Na Jarmarku wystawi się ponad 50 wystawców. Całość podzieliliśmy na trzy strefy – przy wejściu, w holu głównym na warsztatach najmłodsi będą mogli zrobić ozdoby świąteczne, w holu Kina pojawią się wystawcy z żywnością naturalną, a na sali sportowo –widowiskowej będzie można zakupić ręcznie wykonane przedmioty i ozdoby świąteczne – opowiada Agnieszka Tkaczuk, organizator Jarmarku.

To już piąta, okrągła edycja Jarmarku dlatego organizatorzy przygotowali dla zwiedzających niespodziankę – co pół godziny będą przeprowadzane konkursy, w których nagrodami będą przedmioty przekazane przez wystawców, wśród nich m.in. świeczniki, lampion, bombki, bransoletki, naszyjniki z sutaszu, zabawki, syropy, miody czy wędliny.

Program imprezy:
Hol główny w godz. 11.00- 14.00 - zajęcia plastyczne dla najmłodszych, którzy będą mogli przygotować nieskomplikowane, ale ładne i praktyczne ozdoby świąteczne.

Hol dolnym, przy Sali Kameralnej Kina Światowid w godz. 11.00-17.00 - wystawcy będą wodzić na pokuszenie smakowitymi artykułami żywności naturalnej. Nie zabraknie wędlin, pieczywa, miodów, syropów czy wypieków.

Sala sportowo – widowiskowa w godz. 11.00-17.00 - wystawcy zaprezentują swoje wyroby w kilku kategoriach, m.in. idą święta, kobiece fanaberie, sztuka ludowa, moda i swoboda, artystyczne drobiazgi, domowe klimaty i wspólne dzieło, czyli rękodzieło wytworzone przez członków rożnych stowarzyszeń czy placówek terapeutyczno-wychowawczych. Będzie tam można nabyć ozdoby świąteczne, biżuterię, zabawki, odzież, torebki, kartki, rzeźby w drewnie, ozdoby domowe i wiele innych wspaniałych przedmiotów. Wszystkie one wykonane są ręcznie. A dla tych, którzy zostaną zainspirowani, będą również materiały potrzebne do samodzielnego tworzenia rękodzieła.

Stoiska wystawców będą dostępne w sobotę, 12 grudnia od godz. 11.00 do godz. 17.00 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". Wstęp wolny.

 

 

 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.