› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wyprowadzasz psa bez smyczy? Grozi Ci wysoki mandat!

› bieżące 16 dni temu    1.10.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Wyprowadzasz psa bez smyczy? Grozi Ci wysoki mandat! fot. Straż Miejska Elbląg

W ostatnim okresie w naszej służbie spotykamy się ze wzmożoną ilością zgłoszeń dotyczących puszczania psów - bez opieki, bez stosownych zabezpieczeń – informuje Straż Miejska w Elblągu.

Biegające samowolnie po ulicach naszego miasta zwierzęta, w szczególności psy, stwarzają realne zagrożenie dla innych zwierząt, jak również ludzi. Choć może nam się wydawać, że nasz malutki piesek krzywdy nikomu nie zrobi, kiedy biega sam po podwórku, to bawiące się w tym samym czasie, na tym podwórku dziecko może przeżyć traumę, z której konsekwencjami będzie zmagało.

Na terenie Elbląga obowiązuje Regulamin w sprawie utrzymania czystości i porządku, który w §15 nakazuje osobom utrzymującym zwierzęta domowe zachowania bezpieczeństwa i środków ostrożności zapewniających ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do użytku publicznego, poprzez: zachowanie bezpieczeństwa i środków ostrożności zapewniających ochronę przed zagrożeniem utraty zdrowia lub życia ludzi, sprawowanie kontroli nad zachowaniem zwierząt, aby nie były uciążliwe dla otoczenia i nie zakłócały spokoju domowego.

Za nieprzestrzeganie zapisów Regulaminu grozi grzywna do 5000 zł.

- Ponadto art. 77 kodeksu wykroczeń stanowi, że kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany – informuje elbląska Straż Miejska.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MALINA
11 dni temu ocena: 100%  3
Za Kupy karać 500zł,
~ w---ny
16 dni temu ocena: 100%  2
za psy powinno płacić 5 tys. podatku rocznie powinny psy mieć czipy ,za psy w mieście zatrzymanie w blokach 10.000tys.ale w budynkach wielorodzinnych nie powinno byc psów z wyjątkiem osób niewidomych
~ wkurwiony elblązanin
16 dni temu ocena: 100%  1
prosze podawac na bieżaco ile osób zostało ukaranych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pewnie zadna te nieroby z ze straży nic nie robią za co biorą pieniądze?????????????????????????? Psy powinny być utrzymywane tylko na prywatnych włościach!!!!!!!1 U mnie w klatce 10 mieszkan jest 15 psów,wyją cały dzień i srają wokoło co mam zrobić????????????///zamordowac właścicieli i oddać psy do schroniska???????Jak zrrócisz uwage dostaniesz 100 tysięcy hu..ów albo kurwew od właściciela co robić????????????
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.