› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wypadkowy weekend w rejonie Braniewa

› bieżące ponad rok temu    13.03.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wypadkowy weekend w rejonie Braniewa fot. Straż Pożarna w Braniewie

Od piątku do niedzieli braniewscy policjanci pracowali na miejscu 6 zdarzeń drogowych spowodowanych przede wszystkim obfitymi opadami śniegu i oblodzeniem na drogach. Wobec sprawców zdarzeń drogowych funkcjonariusze zastosowali 4 pouczenia, nałożyli 1 mandat, a w jednym przypadku skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

W piątek (10.03.2023 r.) ok. godz. 07:00 w okolicy miejscowości Borowiec, gm. Pieniężno 42-letnia kierująca pojazdem marki Volkswagen Transporter nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Na zaśnieżonej i oblodzonej jezdni straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta podróżowała z dwójką dzieci. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. W związku z uszkodzeniami pojazdu funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny i zakazali kobiecie dalszej jazdy.

Do drugiego zdarzenia doszło również w piątkowy poranek na jednej z dróg powiatowych. Jadąc z miejscowości Wielkie Wierzno w stronę m. Baranówka na łuku drogi 20-letnia kierująca volkswagenem nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i wpadła w poślizg. Kierujący ciężarowym volvo natychmiast zatrzymał swój pojazd w celu uniknięcia zdarzenia, niestety kobieta nie zdołała wyhamować i najechała przodem na pojazd ciężarowy, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo.

Z uwagi na odniesione obrażenia kobieta została przewieziona przez pogotowie do szpitala w Elblągu celem przeprowadzenia dalszych badań.

W sobotę (11.03.2023 r.) po godz. 5:00 w miejscowości Bemowizna 44-letnia kierująca pojazdem Renault Koleos nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze oraz nie zachowała należytej ostrożności, w wyniku czego najechała pojazdem na powalone drzewo leżące na jezdni. Kobieta jechała sama, nie potrzebowała pomocy medycznej. Policjanci pouczyli kobietę za popełnione wykroczenie.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.