› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Wyłącznik umożliwiał fałszowanie czasu pracy

› region 9 miesięcy temu    8.12.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wyłącznik umożliwiał fałszowanie czasu pracy fot. gitd.gov.pl

Urządzenie do fałszowania czasu pracy kierowcy ujawniła załoga patrolu warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli ciężarówki należącej do polskiego przewoźnika. Przedsiębiorca nie tylko zapłacił za demontaż wyłącznika w autoryzowanym serwisie, ale grozi mu też wysoka kara pieniężna za ujawnione naruszenie.

W środę (4 grudnia) na odcinku ekspresowej „siódemki” pomiędzy Olsztynkiem a Nidzicą inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika. W trakcie analizy czasu pracy, okazanych dokumentów oraz sprawdzenia instalacji tachografu ujawnili, że do urządzenia rejestrującego aktywności kierowcy i przebytą drogę został podłączony wyłącznik. Umożliwiał on rejestrowanie rzekomego odpoczynku kierowcy podczas faktycznej jazdy.

Ciężarówka została skierowana do autoryzowanego serwisu tachografów, gdzie na koszt jej właściciela zdemontowano niedozwolone urządzenie i przywrócono do stanu zgodnego z przepisami. Kierowcę ukarano mandatem za stwierdzone naruszenie. Zdecydowanie dotkliwsze konsekwencje finansowe grożą teraz jego pracodawcy. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie w sprawie nałożenia 12 tysięcy złotych kary.

fot. GITD

Źródło: Główny Inspektporat Transportu Drogowego

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.