› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wykolejona cysterna z gazem (+zdjęcia)

› bieżące miesiąc temu    8.07.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Wykolejona cysterna z gazem (+zdjęcia)

Podczas wtaczania ze stacji na bocznicę składu cystern wypełnionych gazem doszło do wykolejenia  ostatniego wagonu, który w konsekwencji wypadł z torów i niebezpiecznie pochylił się. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z podbraniewskich terminali przeładunkowych.

Na miejsce wypadku skierowano cztery pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Na szczęście wagon, który wypadł z torowiska nie uległ uszkodzeniu, ani nie doszło do rozszczelnienia czy wycieku gazu.

Z pobliskiego placu usunięto pojazdy oraz maszyny. Pracownicy opuścili niebezpieczny teren. Część cystern kolejowych została odciągnięta od miejsca zdarzenia na którym oprócz wykolejonej cysterny pozostały jeszcze cztery wagony. Strażacy przygotowali linie gaśnicze zakończone kurtynami wodnymi, dokonali kontroli strefy wokół wagonów gazowych

- informuje bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie.

Kierownictwo firmy podjęło decyzję o zaangażowaniu do podniesienia cysterny profesjonalna firmę świadczącą usługi dźwigowe. Następnego dnia na terminalu pojawił się dźwig o nośności 500 ton oraz zespół pracowników, specjalistów.

Po około 3 godzinach pracy dźwigu i ludzi operacja podnoszenia cysterny wypełnionej gazem zakończyła się powodzeniem. Strażacy oraz pracownicy terminala w bezpieczny sposób postawili wózki jezdne cysterny kolejowej, na które posadowiono zbiornik wagonu. Całość została przemieszczona na terminal gazowy, gdzie wagon został rozładowany

- wyjaśnia bryg. Ireneusz Ścibiorek.

Sprawne i bezpieczne usunięcie powstałego zagrożenia, które od początku nie wymagało ograniczania działalności firmy oraz ewakuacji pracowników lub mieszkańców okolicznych miejscowości. Na miejsce zdarzenia przybyła oprócz miejscowych strażakow również grupa operacyjna z KW PSP w Olsztynie.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.