› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wykłady otwarte w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu

› rozwój i edukacja 8 miesięcy temu    8.12.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wykłady otwarte w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu fot. nadesłana

W dniu 7 grudnia 2019 roku w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu odbył się cykl wykładów przeprowadzonych przez pracowników naukowych Państwowego Uniwersytetu Medycznego im. I. Horbaczewskiego w Tarnopolu oraz Uniwersytetu Grodzieńskiego im. Janki Kupały w Grodnie.

Wykłady prof. Olgi Fedorciv z Państwowego Uniwersytetu Medycznego im. I. Horbaczewskiego w Tarnopolu dotyczyły: nowoczesnej diagnostyki medycznej oraz wczesnych uszkodzeń mózgu u dzieci.

Prof. Olga Fedorciv jest profesorem pediatrii. Jej dorobek naukowy obejmuje 305 prac naukowych i 6 patentów i skupia się wokół badania niekorzystnych czynników środowiskowych na stan zdrowia dzieci, problemów z karmienia piersią, chorób alergicznych, młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów, pozaszpitalnego zapalenia płuc, rozproszonego toksycznego woła u dzieci.

Dr hab. Andriej Szpakow przeprowadził wykłady dotyczące zagrożeń zdrowotnych współczesnych społeczeństw oraz podstawowych kierunków polityki zdrowotnej w Europie i na świecie.

Dr hab. Andriej Szpakow jest kierownikiem Katedry Medycyny Sportowej i Rehabilitacji na Uniwersytecie Grodzieńskim im. Janki Kupały, był organizatorem wielu międzynarodowych konferencji na tematy związane z promocją zdrowia. W jego pracy naukowej dominują tematy związane z medycyną sportową, rehabilitacją ruchową, higieną i naukami o żywieniu. Jest członkiem rad naukowych czasopism w Polsce „Family Medicine and Primary Care Review”, “Progress In Health Sciences”, “HYGEIA Public Health”, Medical & health sciences review, Health Promotion & Physical Activity.

Wykład był bardzo ciekawy, prowadzony w sposób profesjonalny. Pani Profesor ciekawie opowiadała o prowadzonych badaniach. Bogate doświadczenie i dorobek naukowy Pani Profesor sprawił, że udział w wykładzie rozwinął moją wiedzę. 

Jakub Baranowski – student kierunku fizjoterapia.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.