› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wygraj kryminał elblążanki i dowiedz się skąd ona tyle wie o przestępcach

› rozrywka ponad rok temu    20.06.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Wygraj kryminał elblążanki i dowiedz się skąd ona tyle wie o przestępcach

Agnieszka Pietrzyk, elblążanka jest autorką sześciu kryminałów. Ten ostatni, niedawno wydany można wygrać w naszym konkursie. Tym razem tematem jest śledztwo dotyczące porwania dziecka.

Agnieszka Pietrzyk jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przygodę z kryminałem rozpoczęła po doktoracie. Znalazła w Internecie konkurs na opowiadanie i postanowiła spróbować. W trakcie pracy stwierdziła, że jednak napisze powieść. Powstała w ciągu ośmiu miesięcy. 

Wydrukowałam ją i wysłałam do trzech wydawnictw. Niestety, nie były zainteresowane. Nie zraziłam się i wysłałam do kolejnych wydawnictw. Zgłosiły się dwa. Tak zaczęło się moje pisanie. To nie było marzenie z dzieciństwa. To była próba wypełnienia jakiejś pustki, chęć robienia czegoś ciekawego i sensownego

- powiedziała naszemu portalowi autorka.

 Jak się dowiedzieliśmy inspirację czerpie  głównie z podręczników przeznaczonych dla prawników lub przyszłych policjantów. 

Dobrze mi się je czyta. Oczywiście, wspaniale byłoby z autopsji poznać pracę policji. Nie mam takich możliwości, więc musi mi wystarczyć to, co przeczytam oraz moja własna wyobraźnia 

- wyjaśniała Agnieszka Pietrzyk. 

Ostatni kryminał elblążanki jest poświęcony porwaniu dziecka. Seweryn, ojciec kilkumiesięcznego Tymka ma problemy finansowe i wpada na szalony pomysł zaradzenia im. Zamierza upozorować porwanie syna, aby wymusić okup od swojego zamożnego brata. Akcja nabiera tempa, gdy ktoś naprawdę uprowadza dziecko. 

Porywacze nie wysuwają żadnych żądań, mimo bezlitośnie mijającego czasu. Do akcji wkraczają komisarz Kamil Soroka oraz prokurator Milena Łempicka-Krol, dla której sprawa ta przywołuje bolesne wspomnienia z własnego życia

- zdradzają wydawcy książki. 
Czy uda im się uratować życie bezbronnego dziecka i wyjaśnić zagadkę tajemniczego zaginięcia? Możesz się o tym dowiedzieć, gdy przeczytasz książkę. 

KONKURS!
Możesz wygrać Porwanie” Agnieszki Pietrzyk, wystarczy, że wyślesz maila na adres konkursy@elblag.net. Tytuł wiadomości: Porwanie, odpowiesz na pytanie: dlaczego chcesz otrzymać tę książkę? Należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu. Tylko zwycięzcę poinformujemy o wygranej. Nagroda do odebrania w redakcji (ul. Syrokomli 19). Na zgłoszenia czekamy do 22 czerwca, do godziny 10:00. Powodzenia!  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Basenji
ponad rok temu ocena: 100%  1
Brawo Pani Agnieszka!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.