› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Wygraj "Bunt starych bogów" – książkę elblążanina Tomasza Stężały!

› bieżące 6 miesięcy temu    14.08.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wygraj  fot. archiwum Bellony / Marcin Mogiałło

Ukazała się druga książka o losach rodziny Odoniców i początkach historii Elbląga  zatytułowana  "Bunt starych bogów" wyd. Bellona. Autorem jest elblążanin Tomasz Stężała. Możesz wygrać tę powieść w konkursie Elblag.Net

Dużym powodzeniem nie tylko wśród elblążan cieszyła się powieść „Wojna bogów” Tomasza Stężały (znany jest z cykli książek "Elbing 45" oraz "Trzy armie"). Książka została zaliczona przez znaną bloggerkę prowadzącą stronę wielki.buk do najbardziej popularnych w 2018 roku (na razie). 

W „Wojnie bogów” (wyd. Bellona) po raz pierwszy Tomasz Stężała przeniósł akcję do czasów średniowiecza, a konkretnie do początków powstania Elbląga. Fanów tej książki na pewno ucieszy wiadomość, że ukazała się kontynuacja czyli  „Bunt starych bogów”. Rozpoczyna się w roku 1244. Na wschód od delty Wisły Krzyżacy i wspierający ich krzyżowcy posuwają się w głąb Prus, wypierając zażarcie broniących się pogan. Stolicą krzyżowców jest zamek i miasto Elbing, skąd wyruszają kolejne rejzy (krucjaty). 

W zagrożonym zagładą Elbingu żyje poznana w "Wojnie bogów" rodzina Odoniców, na którą spadają kolejne plagi. Starzy i nowi wrogowie, nie cofający się przed największą podłością, pragną wyrwać jak najwięcej z zagrożonego miasta. Ruthard Odonic musi ponownie zawierzyć starym i nowym druhom, a Jezuchryst przeciwstawić się nawale starych bogów

- czytamy w zapowiedzi Bellony. 

Tomasz Stężała jest autorem książek:
w cyklu "Elbing 1945: Prawdziwa historia Elbląga" („Elbing 1945. Odnalezione wspomnienia”, „Elbing 1945. Pierwyj Gorod”);
w cyklu "Trzy Armie" („Porucznicy 1939”, „Kapitanowie 1941. Pseudonim Grzmot”, „Kapitanowie 1941. Kryptonim Ubezpieczalnia”, „Pułkownicy 1944. Rzeczpospolita Partyzancka”, „Pułkownicy 1944. Nowe życie”) oraz „Aptekarz”.
 „Wojna bogów” i "Bunt starych bogów".

KONKURS!

Możesz wygrać książkę: "Bunt starych bogów" Tomasza Stężały, wystarczy, że wyślesz maila na adres konkursy@elblag.net. Tytuł wiadomości: Bunt starych bogów. Odpowiesz na pytanie: dlaczego chcesz otrzymać tę książkę? Należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu. Tylko zwycięzcę poinformujemy o wygranej. Nagroda do odebrania w siedzibie redakcji, przy ul. Syrokomli 19. Na zgłoszenia czekamy do 15 sierpnia, do godziny 19:00. Powodzenia!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.