› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Wybrali się do Rosji z fałszywymi dokumentami

Na drogowych przejściach granicznych z obwodem królewieckim funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwoje obywateli Niemiec, którzy próbowali przekroczyć granicę, posługując się podrobionymi prawami jazdy. Kobieta i mężczyzna jechali do Rosji i przedstawili do kontroli dokumenty, które wzbudziły podejrzenia mundurowych.

Do pierwszego zatrzymania doszło 19 czerwca na drogowym przejściu granicznym w Bezledach. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bezledach skontrolowali 35-letnią obywatelkę Niemiec narodowości rosyjskiej, która okazała niemieckie prawo jazdy. Jak ustalono, dokument został zakupiony przez internet. Kobieta przyznała, że za niemiecki blankiet zapłaciła 1500 euro.

Dzień później, na przejściu granicznym w Grzechotkach, zatrzymano 38-letniego obywatela Niemiec urodzonego w Rosji. Mężczyzna podczas kontroli przedstawił podrobione włoskie prawo jazdy.

W obu przypadkach funkcjonariusze Straży Granicznej zakwestionowali autentyczność okazanych dokumentów. Szczegółowa kontrola potwierdziła, że zarówno niemieckie, jak i włoskie prawo jazdy zostały podrobione na wzór oryginalnych dokumentów.

Podróżni usłyszeli zarzuty posłużenia się fałszywymi dokumentami, do czego się przyznali. Oboje zostali ukarani grzywnami w wysokości 8 tys. zł. Następnie kontynuowali podróż do Rosji, jednak już jako pasażerowie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.