› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wybieramy pakiet internetowy – na co zwrócić uwagę?

› bieżące miesiąc temu    7.07.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wybieramy pakiet internetowy – na co zwrócić uwagę?

Na rynku pojawia się coraz więcej dostawców Internetu, a możliwości mnożą się z dnia na dzień. Nic dziwnego, że tak trudno wybrać opcję, która do naszego domu będzie najlepsza i odpowie na nasze potrzeby na co dzień. Na co zwrócić uwagę, wybierając pakiet Internetu?

Internet światłowodowy czy inne rozwiązania?

W domu możemy mieć Internet z kilku źródeł. Najczęściej jest to sieć kablowa, jednakże popularnością cieszyła się także sieć radiowa. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Najczęściej jednak nie są tak szybkie, jakbyśmy tego chcieli, na dodatek Wi-Fi przez radiolinię może po prostu być niestabilne – jest podatne na zmiany pogody i niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Z tego względu Internet światłowodowy jawi się jako najlepsze możliwe rozwiązanie. Zaletą przede wszystkim jest to, że światłowód opiera się na stabilnym łączu internetowym: asymetrycznym, gdzie prędkość przesyłania danych jest inna niż pobierania, lub na symetrycznym – prędkości te są takie same. Ani deszcz, ani śnieg, ani wichura nie mają wpływu na jego działanie. Na dodatek światłowód jest po prostu bardzo szybki. Internet światłowodowy może być kilka razy szybszy niż na przykład kablowy, co docenią nie tylko gracze, ale w zasadzie wszyscy, którzy na co dzień używają sieci do pracy czy nauki i liczą na komfort oraz wygodę. Do tego taka opcja jest coraz szerzej dostępna w Polsce.

Internet do domu – najważniejsze dane

Wybierając opcję Internetu do domu, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników. Najważniejszym jest właśnie szybkość łącza. Prędkość bezpośrednio przekłada się na płynność działania sieci. Nie ma ograniczeń, nie czeka się kilku godzin na pobranie plików. Im parametr jest wyższy, tym lepiej, jednak ważne jest również to, aby łącze było symetryczne.

Kolejnym ważnym aspektem jest limit przesyłu. To wartość, która określa, jak dużo możesz robić w sieci. Limity dotyczą z reguły sieci LTE i 4G udostępnianych przez operatorów telefonii komórkowej. I o ile w przypadku smartfona nie ma to większego znaczenia, o tyle jeśli chodzi o sieć dostępną w domu, nie warto się ograniczać.

Czas umowy i dodatkowe opcje

Zawiązując umowę na usługę udostępniania Internetu, należy zwrócić uwagę na czas jej trwania. Operatorzy oferują różne umowy, warto więc przy wyborze Internetu zastanowić się np. ile czasu będziemy wynajmować mieszkanie i czy można przenieść usługę na inny adres. Warto także sprawdzić, jak wygląda proces rezygnacji z Internetu i ile trwa okres wypowiedzenia.

Dodatkowe opcje to atrakcyjne dodatki, które mogą sprawić, że pakiet będzie lepszym rozwiązaniem. To najczęściej dostęp do różnych usług, na przykład do portali filmowych lub połączenie Internetu i telewizji czy sieci i telefonii komórkowej. Takie łączenie usług to najlepszy sposób na wygodę.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.