› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wspierają potrzebujących. XVI spotkanie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni (+ zdjęcia)

› relacje ponad rok temu    16.09.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wspierają potrzebujących. XVI spotkanie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

15 września 2020 r. w Restauracji Amore Mio odbyło się szesnaste spotkanie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni. Było ono szczególne z kilku względów. Pojawiło się na nim dwóch obserwatorów – kandydatów na członków EKSK, a mianowicie szef kuchni restauracji w Hotelu Młyn Marek Reklin oraz Bartłomiej Fryc, szef kuchni w czekającej na otwarcie restauracji w Nowej Wsi koło Pasłęka. Poza tym elbląskich kucharzy zaszczycili swoją obecnością Beata i Piotr Grzeszczukowie z Chrześcijańskiej Misji Społecznej „Teen Challenge Elbląg”.

Od blisko dwóch lat przygotowują ciepłe posiłki dla osób bezdomnych i potrzebujących, które są co tydzień wydawane w okolicach Dworca PKP w Elblągu, włączali się w organizację wigilii dla bezdomnych, brali udział w wielu akcjach pomocowych (m. in. ogranizowali bale charyatywne), a przecież to tylko część ich szerokiej działalności. Mowa o Elbląskim Klubie Szefów Kuchni, ktory zozstał zawiązany dwa i pół roku temu, 6 lutego 2018 r. Dziś odbyło się ich szesnaste spotkanie, w którym Beata i Piotr Grzeszczukowie z Chrześcijańskiej Misji Społecznej „Teen Challenge Elbląg” przekazali na ręce Bartosza Majcharzaka, prezesa EKSK, upominek, dziękując za wsparcie stowarzyszenia w pomocy potrzebującym i wykluczonym. Jednocześnie zacytowali słowa z Ewangelii św. Jana: „Nie może człowiek niczego wziąć, jeśli mu nie jest dane z nieba”. 

Dziękujemy za kolejny rok wspacia działań „Teen Challenge” Chrześcijańskiej Misji Społecznej Oddział w Elblągu. Dziekujemy za życzliwość, wytrwałość i bezinteresowność w owocnym pomaganiu najbardziej potrzebującym. Przygotowane przez Was posiłki dla osób bezdomnych są często jedynym ich gorącym posiłkiem w ciągu tygodnia. Dlatego jeszcze raz dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy i błogosławimy w imieniu Pana Jezusa Chrystusa wszystkich mających w tym udział.

– tymi pięknymi słowami składali podziękowania Beata i Piotr Grzeszczukowie, prowadzący elbląski oddział „Teen Challenge”.

Na spotkaniu pojawiło się dwóch kucharzy obserwatorów, którzy, miejmy nadzieję, już wkrótce zasilą szeregi Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni. Mimo młodego wieku, zarówno Marek Reklin, jak i Bartłomiej Fryc posiadają wieloletnie doświadczenie w gastronomii. Pan Marek od 8 lat jest szefem restauracji w Hotelu Młyn w Elblągu. Wcześniej zdobywał cenne doświadczenie m.in. w sopockim Sheratonie. Pan Bartek natomiast pracował m.in. w restauracjach w Gdańsku i Warszawie, m.in. w słynnym hotelu Bristol, aby po latach powrócić do Pasłęka, skąd pochodzi. Objął stanowisko szefa kuchni w nowo powstającej restauracji w Nowej Wsi, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S7. Jej otwarcie jest planowane już w poniedziałek 5 października.

W spotkaniu uczestniczył Marco Cocchieri, właściciel „Amore Mio”. Przypomnijmy, że to dzięki jego przychylności 6 lutego 2018 r. w tej samej restauracji odbyło się pierwsze spotkanie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni. 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.