› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wrzesień z klasykami – EOK rozpoczyna sezon

› zapowiedzi ponad rok temu    13.09.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Maciej Kułakowski Maciej Kułakowski  fot. nadesłane

Niby kameralna, a jednak symfoniczna. Już 22. września elbląscy kameraliści zainaugurują sezon artystyczny 2019/2020 i uczynią to w wyjątkowym, bo poszerzonym, składzie. Skoro zaś, co dwie batuty, to nie jedna, nad przebiegiem koncertu będzie czuwał dyrygencki duet: Sabrina Stachel i Piotr Jędrzejczyk. Wisienką na smyczkowym torcie okaże się natomiast występ jednego z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów, Macieja Kułakowskiego.

Na wyciągnięcie smyczka zyskamy dostęp do arcydzieł muzycznej klasyki, aczkolwiek nie zawsze poważnej. Potwierdzi to Symfonia nr 4 B-dur op. 60 Ludwiga van Beethovena, która przeszła do historii jako kompozycja nie tyle przesycona, co wręcz najeżona muzycznymi żartami. Rozpoczyna ją spokojny wstęp „z prędkością trzech–czterech nut na kwadrans” (Carl Maria von Weber), a wieńczy…O tym przekonamy się w niedzielny wieczór w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.
W repertuarze zagości też rodzima muzyka, reprezentowana przez Serenadę op. 2 na orkiestrę smyczkową Mieczysława Karłowicza i Koncert wiolonczelowy Andrzeja Panufnika.  Pierwszy z nich, najwybitniejszy polski symfonik, łączył kompozytorską pasję z miłością do gór, stając się jednym z pionierów taternictwa. Z kolei Andrzej Panufnik, jak nikt przed nim i nikt po nim, zatarł granice między muzyką i geometrią. Dlaczego? Kilka dźwięków Koncertu wiolonczelowego wystarczy za odpowiedź…

Inauguracja sezonu artystycznego 2019/2020
22.09.2019, niedziela, 18:00
Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:
Maciej Kułakowski – wiolonczela
Sabrina Stachel – dyrygent
Piotr Jędrzejczyk – dyrygent

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.