› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wraki samochodów na elbląskich ulicach

› bieżące 2 dni temu 10:53    13.01.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wraki samochodów na elbląskich ulicach  fot. SM w Elblągu

W ubiegłym roku Straż Miejska w Elblągu otrzymała ponad 200 zgłoszeń dotyczących tzw. "wraków". Jedne nie miały powietrza w kołach, inne miały zniszczoną karoserię, były rozbite, pozostawione otwarte czy też bez tablic rejestracyjnych. Wczoraj (12.01) Straż Miejska w Elblągu wydała kolejne dwie dyspozycje usunięcia nieużytkowanych pojazdów.

Powodów porzucenia pojazdu może być wiele, jednak musimy pamiętać, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje, że nie jest używany może zostać usunięty z drogi przez straż gminną/miejską lub policję na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu. Nawet jeżeli wydaje się nam, że pojazd taki zostawiliśmy prawidłowo zaparkowany na miejscu postojowym przed budynkiem, w którym mieszkamy- nie!

Pojazd, którego stan wskazuje, że nie jest używany lub pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych nawet jeżeli jest prawidłowo zaparkowany może zostać usunięty przez strażników.  

W ubiegłym roku Straż Miejska w Elblągu otrzymała ponad 200 zgłoszeń dotyczących tzw. "wraków". Jedne nie miały powietrza w kołach, inne miały zniszczoną karoserię, były rozbite, pozostawione otwarte czy też bez tablic rejestracyjnych. Po przeprowadzeniu czynności przez strażników nie wszystkie jednak pojazdy okazywały się nieużywane, niektóre nie posiadały cech pojazdu nieużywanego. Znaczna część pojazdów po uprzednim zobowiązaniu ich właścicieli została albo usunięta samodzielnie albo doprowadzono do stanu używalności

- informuje Iwona Łojewska, inspektor ds. wykroczeń, Straż Miejska w Elblągu.

W ubeigłym roku Straż Miejska w Elblągu zleciła usunięcie 25 pojazdów na koszt ich właścicieli. W dniu 12 stycznia 2021r. Straż Miejska w Elblągu wydała kolejne dwie dyspozycje usunięcia nieużytkowanych pojazdów.

Pamiętajmy, że samochód to nie zabawka, którą nieużywaną możemy odstawić na półkę. To nasz przywilej, ale i obowiązek. Nie narażajmy się na koszty związane z holowaniem, nie szpećmy naszego miasta i nie zastawiajmy niepotrzebnie miejsc parkingowych

- apeluje elbląska Straż Miejska.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.