› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wojna w Ukrainie uderza w elbląski port

› bieżące 5 miesięcy temu    7.03.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Wojna w Ukrainie uderza w elbląski port fot. elblag.net/archiwum

Operatorzy w Porcie Morskim w Elblągu odmawiają obsługi statków przypływających z Federacji Rosyjskiej. Dwie rosyjskie jednostki zmierzające do elbląskiego portu musiały zawrócić - informuje TVP Olsztyn.

Operatorzy to przedsiębiorcy, którzy zgodnie z umowami zawartymi z zarządem portu obsługują ładunki pojawiające się na terminalu. Obaj działający w Elblągu operatorzy zrezygnowali z obsługi rosyjskich statków. To akt sprzeciwu wobec agresji Putina na Ukrainę, który został podjęty, mimo że wiąże się ze stratami finansowymi - nie tylko dla operatorów.

Kryzys wywołany wojna w Ukrainie mocno komplikuje sytuację elbląskiego portu. W zeszłym roku przeładowano tam 125 tys. ton, z czego 50 tys. ton stanowił węgiel przywożony z Rosji do Elbląga barkami.

Jednostki te w najbliższym czasie tu się nie pojawią. Dwie ostatnie musiały zawrócić na wody Federacji. Nadzieję na lepszą przyszłość daje budowa nowej drogi wodnej z kanałem przez Mierzeję Wiślaną.

Na razie Unia Europejska rozważa zamknięcie swoich portów dla rosyjskich statków. Takie decyzje już podjęły Wielka Brytania i Kanada. Tymczasem zostało zawieszone członkostwo obwodu kaliningradzkiego w Euroregionie Bałtyk.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mojnick
5 miesięcy temu ocena: 67%  2
Wszystko w tym artykule jest kłamstwem i bzdurami. Od 10 lat do portu w Elblągu nie wpłynęła rosyjska jednostka, są tylko polskie. Mało tego pływają już z towarami. Kto takie głupoty Wam przekazał?
~ kkk
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Nie będzie fajki spod węgla.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.