› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego zebrała się po raz pierwszy

› polityka ponad rok temu    10.12.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego zebrała się po raz pierwszy

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczył nominacje członkom Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W skład nowej rady wchodzi 30 osób: po 12 przedstawicieli organizacji zrzeszających pracodawców i związków zawodowych. Stronę rządową i samorządową bedą reprezentowały po 3 osoby.

Rada będzie opiniowała sprawy z pogranicza zadań czterech stron wchodzących w jej skład, a także dokumenty strategiczne i programy dotyczące rozwoju województwa oraz sprawozdania z ich realizacji. Będzie się również włączała w rozwiązywanie zgłoszonych jej problemów społecznych lub gospodarczych, powodujących konflikty między pracodawcami i pracownikami, a nawet podejmowała sie mediacji między zwaśnionymi stronami. Przewodnictwo w radzie będzie co roku przekazywane reprezentantowi innej grupy wchodzącej w jej skład.

Ustawa z 24 lipca 2015 roku o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego weszła w życie 11 września. Dokument stanowi, że marszałkowie województw mogą tworzyć Wojewódzkie Rady Dialogu Społecznego. Nowe ciało opiniotwórcze zastąpi funkcjonujące do niedawna przy urzędach wojewódzkich komisje.

Kolejne spotkanie odbędzie się 8 stycznia 2016 roku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.