› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Władze PWSZ w Elblągu reagują na zagrożenie koronawirusem. Jakie zmiany?

› zagrożenia i utrudnienia 10 miesięcy temu    11.03.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Władze PWSZ w Elblągu reagują na zagrożenie koronawirusem. Jakie zmiany?

Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu podjęły decyzję mającą przeciwdziałać możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszystko wskazuje na to, że Turbinalia 2020 nie odbędą się w przewidywanym terminie. 

10 marca 2020 r. w Biuletynie Informacji Publicznej uczelni pojawiło się Zarządzenie rektora PWSZ w sprawie powołania Podzespołu Kryzysowego ds. zagrożeń epidemiologicznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu oraz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Cov-2. 

Na podstawie wyżej wymienionego zarządzenia w PWSZ w Elblągu powołano Podzespół Kryzysowy ds. zagrożeń epidemiologicznych.

Ponadto:

 • wstrzymano do odwołania służbowych wyjazdów zagranicznych pracowników i studentów Uczelni oraz przyjazdów studentów i nauczycieli zagranicznych
 • odwołano wszelkie konferencje, imprezy i wydarzenia organizowane przez Uczelnię (w okresie do 31.07.2020 r.)
 • wstrzymano do odwołania udział w konferencjach, warsztatach, itp., pracowników i studentów Uczelni.

Zarządzenie wskazuje, że pracownicy i studenci powracający z wyjazdów zagranicznych z krajów objętych zagrożeniem epidemiologicznym, gdzie występuje wzmożona liczba zachorowań spowodowanych koronawirusem, po powrocie będą poddani kwarantannie. O tym fakcie należy powiadomić Rektora lub Dyrektora Instytutu drogą elektroniczną oraz przesłać informację o miejscu pobytu, dacie powrotu i celu wyjazdu (służbowy/prywatny). 

Co więcej, zarządzenie obliguje do umożliwienia skorzystania z indywidualnego toku studiów studentkom w ciąży oraz matkom karmiącym piersią.

Zarządzenie zaleca czasowe zawieszenie korzystania z kart Multisport przez pracowników PWSZ w Elblągu. Podjęto również decyzję o czasowym wstrzymaniu zajęć z wychowania fizycznego na basenie dostępnym publicznie.

Do czasu odwołania tego zakazu zajęcia z wychowania fizycznego powinny być prowadzone w takiej formie, by studenci nie mieli kontaktu z osobami trzecimi. 

– możemy przeczytać w zarządzeniu.

Zmiany wprowadzone przez władze PWSZ w Elblągu są szybkie i zdecydowane, ale warto zauważyć, że wiele szkół wyższych w Polsce zdecydowało się podjąć znacznie bardziej radykalne kroki. Przykładowo 10 marca 2020 r. władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zadecydowały o odwołaniu zajęć na terenie uczelni. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w Gdańsku, gdzie tego samego dnia na mocy decyzji rektora Uniwersytetu Gdańskiego z powodu koronawirusa wszystkie zajęcia dydaktyczne zostały wstrzymane do odwołania. W tym samym czasie władze Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zdecydowały się odwołać niektóre zajęcia.

Pełny tekst Zarządzenia Nr 12/2020 rektora PWSZ w Elblągu 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ vegan
10 miesięcy temu 2
Dobrze, że nie ulegli tej panice nakręcanej przez telewizornię.
~ Pick
10 miesięcy temu 1
Zawsze to jednak cos, lepiej niz nic.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.