› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Władysław Kosiniak-Kamysz w Elblągu: „Nie ma wolności bez samorządności!”

› polityka ponad rok temu    15.12.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Władysław Kosiniak-Kamysz Władysław Kosiniak-Kamysz  fot. Marcin Mongiałło

Władysław-Kosiniak Kamysz spotkał się dzisiaj, 15 grudnia, z mieszkańcami Elbląga. Po zakończeniu wizyty w Bibliotece Małego Czytelnika "Bulaj", gdzie uczestniczył we wspólnym przygotowywaniu ozdób świątecznych, wziął udział w konferencji prasowej, w czasie której odpowiadał na pytania dziennikarzy oraz przedstawiał najważniejsze problemy w obliczu których stoi Polska. Dużo uwagi poświęcił idei samorządności i jej zagrożeniom.

Zwrócił uwagę, że samorządność jest obecnie ograniczana szczególnie na poziomie województwa, gdzie ze strony samorządu zabrano kompetencje i przenesiono je na poziom krajowy. Chodzi m.in. o Wody Polskie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, sprawy sportu i turystyki. Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił uwagę, że po przenesieniu kompetencji na poziom krajowy, instytucje centralne nie działają lepiej. Podkreślił, że to na poziomie samorządu dużo lepiej można zarządzać pieniędzmi, mając m.in. większą wiedzę o koniecznych inwestycjach.    

Samorządność jest dorobkiem ostatnich 30 lat. Samorządność to jest zarządzanie przez nas samych wspólnotami Małej Ojczyzny. To jest odpowiedzialność, to jest realizacja zasady pomocniczości, która jest zawarta w Konstytucji. Nie ma wolności bez samorządności! Samorządność nie może być ograniczana, kompetencje nie mogą być zabierane. To się niestety wydarzylo w ostatnich czterech latach.

 – zauważył Władysław Kosiniak-Kamysz. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.