Wielki sukces elblążan i 16 PDZ w ogólnopolskich mistrzostwach MMA

› sport ponad rok temu    1.05.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
Na najwyższym stopniu podium w kat. 80 kg stanął Sylwester Angowski, który co dzień reprezentuje klub KO Park ElblągNa najwyższym stopniu podium w kat. 80 kg stanął Sylwester Angowski, który co dzień reprezentuje klub KO Park Elbląg fot. nadesłana

28 kwietnia 2019 r. w hali sportowej Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu zakończyły się V Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie.  Wielki sukces odnieśli w nich żołnierze 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz reprezentujący tę jednostkę elblążanie, którzy nie po raz pierwszy udowodnili, że należą do ścisłej czołówki w Polsce.

Turniej, który trwał od 26 do 28 kwietnia 2019 r., był bardzo mocno obsadzony. Aż 72 żołnierzy rywalizowało o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

Sylwester Angowski, na co dzień reprezentujący klub KO Park Elbląg, wywalczył złoty medal w kategorii 80 kg, a Konrad Gajdowski, na co dzień trenujący w klubie Mighty Bulls Gdynia, zdobył srebro w kategorii 65 kg. Obaj żołnierze służą w Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (w zawodach reprezentowali 16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną).

W klasyfikacji zespołowej najlepsi byli żołnierze z 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy wygrali aż cztery finałowe walki, zdobywając łącznie 258 punktów. Nie po raz pierwszy stanęli zespołowo na najwyższym stopniu podium. Triumfowali także w 2016 i 2018 roku. Drugie miejsce w tym roku zajęli zawodnicy reprezentujący Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych – 11 Lubuską Dywizę Kawalerii Pancernej, którzy zgromadzlili na swoim koncie 248 puntów. Brązowy medal wywalczyli żołnierze z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, którzy zdobyli 125 punktów.

Na najwyższym stopniu podium w kat. 80 kg stanął Sylwester Angowski, który co dzień reprezentuje klub KO Park Elbląg

Drugie miejsce w kat. 65 kg zdobył Konrad Gajdowski, który na co dzień reprezentuje klub Mighty Bulls Gdynia

Wyniki

Mężczyźni, kat. 60 kg

1. st. szer. pchor. Dawid Klonowski (Akademia Wojsk Lądowych Wrocław)

2. szer. Daniel Aptacy (Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych 3 – 16 Dywizja Zmechanizowana)

3. szer. Adrian Hajduk (DGRSZ 1 – 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)

Mężczyźni, kat. 65 kg

1. st. szer. Robert Rogalewicz (DGRSZ 1 – 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)

2. szer. Konrad Gajdowski (DGRSZ 3 – 16 Dywizja Zmechanizowana)

3. zawodnik z reprezentacji DGRSZ 5 – marynarka wojenna

Mężczyźni, kat. 70 kg

1. szer. Hubert Sulewski (Wojska obrony terytorialnej)

2. st. szer. pchor. Hubert Lipiński (Akademia Wojsk Lądowych Wrocław)

3. szer. Sylwester Miller (DGRSZ 3 – 16 Dywizja Zmechanizowana)

Mężczyźni, kat. 75 kg

1. kpr. Karol Zyra (DGRSZ 3 – 16 Dywizja Zmechanizowana)

2. sierż. Daniel Chrzanowski (DGRSZ 6 – Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych)

3. Bartosz Engler (DGRSZ 6 – Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych)

Mężczyźni, kat. 80 kg

1. szer. Sylwester Angowski (DGRSZ 3 – 16 Dywizja Zmechanizowana)

2. zawodnik z reprezentacji DGRSZ 5 – marynarka wojenna

3. szer. Krzysztof Stawiarski (DGRSZ 1 – 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)