› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wielkanocne paczki dla naszych Bohaterów (+ zdjęcia)

› relacje ponad rok temu    16.04.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Wielkanocne paczki dla naszych Bohaterów (+ zdjęcia) fot. 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie

Dzięki współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego i Dowódcy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, jeszcze przed Świętami kombatanci na Warmii i Mazurach otrzymali wielkanocne paczki. W środku można było znaleźć m.in. świąteczne ciasta, stroiki, kawy i herbaty, płyny do prania i życzenia. Dbając o naszych Bohaterów, dołączyliśmy także pakiety ochronne w postaci sterylnie zapakowanych maseczek, rękawiczek i płynów do dezynfekcji. Wszystko po to, by ograniczyć ryzyko zachorowania Tych, którzy walczyli o Wolną i Niepodległą.

W całej Polsce organizowana jest także akcja #obiadydlabohaterów, która ma na celu wsparcie w postaci ciepłych posiłków dla kombatantów i weteranów Armii Krajowej oraz służb medycznych oddziałów zakaźnych. Na terenie Warmii i Mazur akcję koordynuje Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, które współpracuje z Zespołem ds. kombatantów 4W-MBOT.

W ramach akcji #obiadydlabohaterów, żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie codziennie dowożą ciepłe posiłki weteranom w Elblągu i Lidzbarku Warmińskim. W czasie pandemii jest to nieoceniona pomoc dla naszych kombatantów. Dzięki ogólnopolskiej zbiórce i wielu ludzi o dobrych serach, staramy się ograniczyć Ich kontakt z innymi i zminimalizować ryzyko zachorowania. Od początku akcji w różnych częściach Polski, zostało wydane  już ponad 12.000 posiłków. Każdy może pomóc, udostępniając link do zrzutki lub wpłacając środki poprzez załączony link:

 https://zrzutka.pl/obiadydlabohaterow. 

Wszystkie działania na rzecz Bohaterów możliwe są dzięki wsparciu Fundacji PGNiG Rozgrzewamy Polskie Serca oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Odra Niemen Oddział Mazowiecki, Nie zapomnij o Nas, Powstańcach Warszawskich i SZPAK.

Dziękujemy elbląskim restauracjom: Amore Mio oraz Strzecha za wsparcie weteranów, służb mundurowych i personelu medycznego w naszym mieście oraz grupie „Elbląg szyje maseczki” za przekazanie ich dla kombatantów i żołnierzy. Dziękujemy za to, że jesteście z nami i nas wspieracie. Za każdą złotówkę, za każdą pomoc i dobre słowo.. dziękujemy w imieniu Tych, którzy walczyli o naszą Ojczyznę dawniej i Tych, którzy walczą o życie i zdrowie Polaków teraz. Dziś to właśnie Oni znajdują się na pierwszej linii frontu. 

Anna Szczepańska, prezes Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ GrandVitara
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Dlaczego żołnierz nie ma pogonu ?
  ~ noname
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  bo to WOT a nie żołnierz
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.