› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Elblągu

› bieżące 2 miesiące temu    29.11.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Elblągu fot. UM Elbląg

W dniu 29. stycznia 2023 roku po raz 31. zagra w Elblągu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przyszłoroczny Finał odbędzie się pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

- Głównym organizatorem Finału jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Szefem sztabu został pan Adam Krause. Współorganizatorami jest Urząd Miejski oraz Regionalne Centrum Wolontariatu. Połączymy nasze wszystkie siły samorządowe i pozarządowe ku dobrej organizacji. Sztab został zarejestrowany. Tradycyjnie scena główna będzie na Starym Mieście. Serdecznie zapraszam mieszkańców do włączenia się w tę piękną ideę – podkreślał prezydent Witold Wróblewski podczas konferencji prasowej dot. organizacji WOŚP.

- Oczywiście zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli po pierwsze do tego, żeby zostać wolontariuszem. Do wolontariatu w Elblągu można zapisać się w Regionalnym Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego lub na stronie internetowej i-Wolontariusz poprzez wypełnienie formularza. Szukamy również sponsorów, którzy zaangażują się w kwestie przygotowani gadżetów, czy w organizację “Światełka do nieba”– mówi Adam Krause, szef elbląskiego sztabu WOŚP.

W ramach WOŚP zorganizowane zostaną aukcje, koncerty. Orkiestra zagra także w małych sztabikach, które utworzone zostaną między innymi w szkołach. Będzie można też wpłacać pieniądze przez e-skarbonki.

- Chętne firmy i instytucje od 10 grudnia mogą umieścić tam, gdzie przyjmują interesantów i gości, puszki Orkiestry. Warunkiem jest wyznaczenie opiekuna, który weźmie odpowiedzialność za opiekę nad skarbonką – zaznacza Katarzyna Stosik, szefowa sztabu finansowego.

W zeszłym roku, pomimo pandemii i niesprzyjających warunków atmosferycznych, dzięki hojności elblążan Elbląg zebrał 423 328,12 zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.