› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wieczór z poezją Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego

› bieżące ponad rok temu    7.12.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Na zdj. Robert LechwarNa zdj. Robert Lechwar

Zapraszamy na spotkanie z autorami Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego, które odbędzie się w sobotę, 8 grudnia o godzinie 18, w Restauracji Przy Bramie. Spotkanie połączone będzie z trzecimi urodzinami Klubu.

W połowie listopada w ramach Elbląskiej Sceny Literackiej odbyła się prezentacja członków Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego i promocja pierwszej ich antologii „Z ograniczoną nieodpowiedzialnością”. Ciepło przyjęty zbiór tekstów pokazuje różnorodność spojrzeń i środków wyrazu. Kreowane rzeczywistości lub nierzeczywistości zaskakują, wywołują uśmiech aprobaty a czasami dreszcze. I nawet duże różnice w warstwie warsztatu literackiego nie przeszkadzają w odbiorze antologii, na którą elblążanom poeci (nie tylko ci skupieni wokół klubu) kazali bardzo długo czekać. Autorzy zaznaczają, że cały czas się rozwijają i poszukują własnych form. Z tej pracy, jak mniemam, powstanie jeszcze wiele godnych uwagi zarówno tekstów, jak i tomików. O każdym z twórców można by napisać artykuł, ale właśnie zestawienie ich w jednej książce pozwala szerzej spojrzeć na tory, którymi podąża współczesny człowiek i literatura.

Kolejne spotkanie autorów Klubu z czytelnikami odbędzie się w atmosferze mniej formalnej. 8 grudnia o 18.00 zapraszamy państwa do Restauracji Przy Bramie. Przy urodzinowym torcie (trzy lata  Klubu i pięć Stowarzyszenia EUROFAMILIA – wydawcy antologii i naszego dobrego ducha) odbędzie się prezentacja twórczości klubowiczów. Pragniemy, by ten uroczysty nastrój udzielił się także Państwu, dlatego chcemy zaprosić zarówno gospodarzy, jak i gości wieczoru do wzięcia udziału w TURNIEJU URODZINOWEGO WIERSZA. Zasady są proste – każdy może przeczytać jeden własny tekst inspirowany urodzinami. Po prezentacjach wszyscy zdecydujemy, komu należy się laur najlepszego.

Serdecznie zapraszamy miłośników poezji, kultury, przyjaciół Klubu i wszystkich, którzy chcieliby nas poznać, piszących i tych, którzy realizują swoje pasje w innych dziedzinach, z wierszami lub bez do Restauracji Przy Bramie 8 grudnia o godzinie 18.00.

Dominika Lewicka-Klucznik
Alternatywny Elbląski Klub Literacki

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.