› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Wiceminister Smoliński (PiS): do remontu mostu w Tczewie powinni się dołożyć Niemcy

› region ponad rok temu    4.02.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
Wiceminister Smoliński (PiS): do remontu mostu w Tczewie powinni się dołożyć Niemcy fot. Wikipedia

Region. Remont zabytkowego mostu na Wiśle w Tczewie będzie kontynuowany w następnych latach - zapewnia Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa i poseł PiS z Tczewa. Dodaje przy tym, że do inwestycji "powinien dołożyć się rząd niemiecki, bo to w wyniku agresji Niemiec w 1939 roku most został zniszczony".

W miniony weekend Sejm przyjął budżet na ten rok. W trakcie debaty pomorska posłanka PO Małgorzata Chmiel zgłosiła poprawkę, aby w budżecie uwzględnić 110 mln na remont mostu w Tczewie. Jej wniosek został odrzucony przez posłów PiS. Kilkanaście godzin po głosowaniu zorganizowała konferencję prasową, na której mówiła, że posłowie PiS nie dali pieniędzy na ważne dla regionu inwestycje.

- Most w Tczewie, dużej klasy zabytek, od lat czeka na remont - mówiła posłanka. - Pozostawienie go wyremontowanego tylko w części byłoby trwonieniem już zainwestowanych pieniędzy. Potrzebne są pieniądze na drugi etap, a miasto Tczew ich nie ma. To jest zabytkowy most, dla mnie jako architekta, to perełka architektury, dlatego zawnioskowałam o pieniądze na jego remont.

Na naszych łamach odpowiadał jej poseł Andrzej Jaworski z PiS, przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych.

- Wniosek pani Chmiel został jednak odrzucony, ponieważ pieniądze na tę inwestycję są już zaplanowane w innym miejscu budżetu - mówił poseł Jaworski. - Widziałem się dwa dni temu z wiceprezydentem Tczewa i mówił mi, że mają zagwarantowane takie pieniądze, o jakie wnioskowali, więc poprawka pani poseł była niepotrzebna.

Przeczytaj więcej na: trojmiasto.wyborcza.pl

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tatus505
ponad rok temu 4
Idzcie tata dyrektor wam doloży do mostu powinni się dołożyć Niemcy ,,,,co za idoyta i to minister to niech jeszcze dołozy Putin bo Ruskie go wysadzili ,,, madrych ludzi mamy w rządzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiec
ponad rok temu ocena: 83%  3
Pisiory to jednak zryte berety!;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Spacerowicz
ponad rok temu ocena: 71%  2
"Niemcy powinni się dołożyć do remontu mostu"- takie idiotyzmy to tylko minister z PIS-u może wymyślić. Panie Boże uchroń nas Polaków przed takimi idiotami.
~ Markk
ponad rok temu ocena: 80%  1
Tak Panie Ministrze, a kto den most tak zdewastowal przez lata uzytkowania. To dobre wytlumaczenie jak zabralo srodkow na remont.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.