› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Wesprzyj Ośrodek w Jelonkach i pomóż dzikim zwierzętom. Zakup coś na "bazarku"!

› bieżące ponad rok temu    20.03.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. zdjęcia - OORZ w Jelonkach, fotomontaż - Marcin Mongiałło

Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach zachęca tych wszystkich, którym nie jest obojętny los pszkodowanych dzikich zwierząt, aby dołączyli do grupy otwartej na Facebooku, która funkcjonuje pod nazwą "Bazarek charytatywny". Niedawno pojawiły się tam nowe, bardzo oryginalne przedmioty.

Wystawiając lub licytując przedmioty w tym miejscu wspieracie zwierzęta z ośrodka w Jelonkach.

Co roku do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach w Jelonkach pod opiekę Ani Kamińskiej trafia około setka dzikich zwierząt potrzebujących pomocy. Część z nich udaje się wyleczyć i wypuścić na wolność, część pozostaje w ośrodku. Nie każde ranne zwierzę udaje się wyleczyć, ale w każdym przypadku leczenie kosztuje. Pieniądze, które ośrodek otrzyma dzięki bazarkowi będą przeznaczone na rzecz zwierząt. Wsparcie ułatwi wyżywienie części przebywających tam gatunków, wspomoże postawienie niezbędnych ogrodzeń czy wolier. Osoby zaangażowane w prowadzenie ośrodka zachęcają do uczestnictwa i rozpowszechniania informacji o sposobach wsparcia, tym bardziej, że - jak wskazują organizatorzy akcji - całkowity dochód z bazarków jest jedyną stałą, comiesięczną, pozycją w budżecie ośrodka.

Dziękujemy każdemu z Was za udział w bazarkach - kupującym, wystawiającym i ofiarowującym fanty, ale najbardziej dziękujemy Izie Wierzbanowskiej.

- mówią

W ostatnim czasie na bazarku pojawiły się nowe jelonkowe torby, kubki, magnesy, ręcznie robione ozdoby wielkanocne i wiele innych, oryginalnych przedmiotów.

Ośrodek w Jelonkach niesie pomoc dzikim zwierzętom - chorym i po wypadkach. Opiekuje się nimi Ania Kamińska. Na terenie ośrodka przebywają: sarny, lisy, kuny, tchórzofretki i ptaki. Są również konie, owce, koty i psy. Mieszkają w zbudowanych wspólnymi siłami rodziny i przyjaciół zagrodach, ale także w domu oraz w przylegającej do niego kociarni. Ogromnym wysiłkiem grona ludzi, których można policzyć na palcach jednej ręki, to miejsce jest na bieżąco dostosowywane do rosnących potrzeb. 

Link do "Bazarku charatatywnego" - facebookowej grupy otwartej, prowadzonej przez Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach:  facebook.com/groups/jelonki 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Baśka
ponad rok temu 1
Fajny pomysł. Nie samo wyciąganie ręki po pieniądze, ale danie coś od siebie - coś co jest użyteczne, a jednocześnie stanowi pamiątkę i podziękowanie. Jestem zawsze pozytywnie nastawiona do takich incjatyw i je wspieram.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.