› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wernisaż. II Ogólnopolskie Biennale Inspiracji Centrum w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

› bieżące 7 miesięcy temu    11.11.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wernisaż. II Ogólnopolskie Biennale Inspiracji Centrum w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

Już w renesansie humaniści rozprawiali o potrzebie postawienia w centrum świata człowieka – arbitra elegancji, doskonale orientującego się w kulturze i sztuce nie tylko epoki, w której żył, ale i znającego kulturowy dorobek przeszłości.

II Ogólnopolskie Biennale Inspiracji Centrum z kolei postawiło wielu młodych artystów – estetów przed zadaniem wykonania prac, których motywem przewodnim stała się autorska, plastyczna interpretacja stosowanego w matematyce, naukach społecznych, geografii, używanego intuicyjnie w życiu codziennym, pojęcia Centrum.

Konkurs – odbywający się cyklicznie od 2012 roku - został zorganizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie przy współorganizacji Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym przy oraz Stowarzyszenia TalentArt. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Elbląski Pan Maciej Romanowski.

Z szesnastu szkół z terenu całego kraju wpłynęło niemal 200 prac malarskich. Technika i pomysły na wykonanie opus magnum licealistów były zróżnicowane. Uczniowie, w swojej pasji tworzenia, w bardzo ciekawy sposób wyrazili własne wyobrażenie CENTRUM, demonstrując ogromną inwencję twórczą i dbałość o każdy szczegół.

Jury w składzie: prof. Maria Targońska prof. Maciej Świeszewski z ASP w Gdańsku oraz prof. Tomasz Milanowski z ASP w Warszawie przyznało Nagrodę GRAND PRIX w kategorii malarstwo Michałowi Widerskiemu z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu.

I miejsce otrzymały Wiktoria Łopatto i Kateryna Iermolaieva z Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, II miejsce - Małgorzata Szymańska z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu, III miejsce - Paulina Dziąba z Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym. Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom składamy gratulacje.

Podsumowaniem i zwieńczeniem konkursu będzie wystawa nagrodzonych prac oraz tych wybranych przez jury Biennale do ekspozycji pokonkursowej. Wernisaż odbędzie się w nowym budynku Liceum Sztuk Plastycznych 14 listopada 2019 roku. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Jest to wyjątkowy moment dla społeczności szkolnej Liceum Sztuk Plastycznych, gdyż – po raz pierwszy – gospodarze konkursu mają możliwość organizacji wernisażu w siedzibie szkoły, w sali wystawienniczo – edukacyjnej, dzięki zakończonej inwestycji Rozbudowa budynku pracowni artystycznych Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym – II etap, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury.

Hasło przewodnie tej edycji Biennale w dużej mierze koresponduje z budowlanym zamierzeniem, gdyż nowa przestrzeń wystawiennicza stanie się centrum życia szkolnego i wspierania młodzieżowych inicjatyw.

Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.