› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Warsztaty: Kontakt Improwizacje - w Światowidzie już w niedzielę

› zapowiedzi ponad rok temu    30.11.2012
Konrad Kosacz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Warsztaty: Kontakt Improwizacje - w Światowidzie już w niedzielę fot. źródło:Wikipedia

W niedzielę, 2 grudnia, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” wszystkich chętnych zaprasza na warsztaty Kontakt Improwizacji. - Jak tańczyć z pierwszym partnerem, jakim jest dla nas podłoga? Co pozwala nam poczuć się bezpiecznie w tańcu i jak przekazać to poczucie bezpieczeństwa naszemu partnerowi?

Takie pytania zadadzą sobie uczestnicy niedzielnego spotkania – mówi tancerka Anna Haracz, prowadząca warsztaty. Kontakt Improwizacja jest jedną z lepiej znanych i najbardziej charakterystyczną formą tańca współczesnego.

- Zapraszamy młodzież i dorosłych zainteresowanych rozwojem w kierunku tańca oraz terapii tańcem – zachęca Edyta Machul, organizator kursu -  Ze względu na swą różnorodność kontakt-improwizacja jest dla każdego, kto jest otwarty na nowe doświadczenia.

Kontakt Improwizacja (CI) polega na improwizacji w duecie, której istotą jest wzbudzanie ruchu partnera poprzez nieustanny kontakt: impuls pochodzący od jednego tancerza jest początkiem ruchu drugiego, który podążając za sygnałem spontanicznie reaguje. CI jest wykorzystywane przez artystów, performerów i tancerzy, jest używane w treningach rozwijania wrażliwości ciała, w pracy z ciałem czy terapii tańcem, jest przedmiotem kursów w szkołach tańca, tematem dla prac magisterskich i doktorskich oraz książek edukacyjnych.

- Na warsztatach poprzez proste ćwiczenia odkryjemy jak wchodzić w taniec – opowiada Anna Haracz. - Skupimy się na słuchaniu i czytaniu naszego własnego ciała, po to, by łatwiej nam było słuchać i czytać ciało partnera.

Warsztaty prowadzić będzie Anna Haracz, tancerka, choreograf, nauczycielka jogi, założycielka Teatru Tańca i Muzyki KINO VARIATINO, więcej info: www.kinovariatino.pl

Warsztaty odbywać się będą w niedzielę, 2 grudnia, na Scenie Na Piętrze w CSE „Światowid” w godzinach 11.00 – 15.00. Na zajęcia „Światowid” zaprasza młodzież i dorosłych zainteresowanych rozwojem w kierunku tańca oraz terapii tańcem. Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada, na e-mail: edyta.machul@swiatowid.elblag.pl lub na tel. 55 611 20 65.

(źródło: Edyta Jasiukiewicz/CSE Światowid)

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.