Warsztaty dla dzieci z ilustratorką Marianną Oklejak
| › bieżące |
2 godziny temu
21.11.2025 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 0 / 0% |
A A A |

W sobotę, 29 listopada, o godz. 12:00 zapraszamy do Biblioteki Młodego Czytelnika Bulaj na wyjątkowe warsztaty z ilustratorką i autorką książek dla dzieci Marianną Oklejak. Wspólnie stworzymy barwne łapacze kolorów i przy okazji odkryjemy, skąd właściwie biorą się kolory oraz jak powstają dzięki światłu. Udział w zajęciach wymaga wcześniejszych zapisów.
– Na przekór listopadowej szarudze spróbujemy zatrzymać jak najwięcej światła i barw. Postaramy się też oswoić ciemność – może okaże się, że i ona jest nam potrzebna? – zachęca Marianna Oklejak.
Marianna Oklejak – ilustratorka, projektantka i autorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem, 2006). Jej prace były wielokrotnie nagradzane w kraju i za granicą oraz trafiały do finałów prestiżowych konkursów, m.in. Bologna Ragazzi, CJ Picture Book Award, Golden Pinwheel, Tallinn Illustration Triennal czy Nami Island. Książki jej autorstwa i ilustracji znalazły się na Liście Skarbów Muzeum Książki, liście Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium oraz honorowej liście IBBY. Prezentowane są również na wystawach na całym świecie. Artystka inspiruje się polską tradycją i folklorem, a jej wielką pasją są podróże. Jest także ilustratorką popularnej serii o Basi autorstwa Zofii Staneckiej.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6+ wraz z rodzicami lub opiekunami.
Więcej informacji i zapisy:
Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj
ul. Zamkowa 1
tel. (55) 625 60 23
Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0
|
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |








