› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Walka o Kolej Nadzalewową trwa

› biznes 12 dni temu    8.03.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 11 ocen 3 / 100%
A A A
Walka o Kolej Nadzalewową trwa  fot. archiwum elblag.net / Marcin Mongiałło

Zarząd Województwa otrzymał wniosek, by podjął starania o 85 procent dofinansowania na przywrócenie połączeń na trasie Kolei Nadzalewowej łączącej Elbląg z Braniewem. Autorem pomysłu jest  Marcin Kazimierczuk, radny województwa Warmińsko-Mazurskiego (PiS). 

Starania o reaktywację Kolei Nadzalewowej mają długą historię. Na razie bez rezultatu. Na początku tego roku Marcin Kazimierczuk, radny województwa Warmińsko-Mazurskiego (PiS) złożył interpelację do Gustawa Brzezina, marszałka województwa w sprawie przywrócenia Kolei Nadzalewowej  Elbląg – Braniewo. Podkreślał, że można skorzystać z programu „Kolej plus”. 
Marszałek odpowiedział m.in.

„wśród 21 nowych odcinków  zgłoszonych do przywrócenia, poprawienia czy też budowy nowych linii kolejowych” nie uwzględnia ww. linii kolejowej.

Teraz radny Marcin Kazimierczuk złożył wniosek, by Zarząd Województwa podjął starania o 85 procent dofinansowania na  przywrócenie połączeń na trasie Kolei Nadzalewowej łączącej Elbląg z Braniewem. 

Kolejna cegiełka w budowaniu zainteresowania rewitalizacją i przywróceniem połączeń na trasie Kolei Nadzalewowej łączącej Elbląg z Braniewem, która doskonale wpisuje się w projekt przekopu Mierzei Wiślanej

- napisał na Facebooku Kazimierczuk. 

To już drugi taki wniosek radnego. Pierwszy został odrzucony. O losie projektu dowiemy się podczas sesji sejmiku 26 marca. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (11)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Artur
11 dni temu ocena: 60%  11
Tak kolej Nad zalewowa była Atrakcją Turystyczna, ale i potrzebna dowożąca pracowników do Zakładów pracy, jak Cegielnie , Przetwornia Ryb i Zaklad Przetwórstwa Owoców i Warzyw. w Tolkmicku, Które funkcjonowały nad Zalewem Wiślanym. .Nie wspominając o Turystach .Zaklady zliwidowano, Kolej również. Budynki Stacji kolejowych sprzedano lub zlikwidowano. Obecnie Kolej Nad zalewowa nie ma sensu istnienia. Ma być pomnikiem przeszłości /
~ Pomysł
12 dni temu ocena: 100%  10
Jak by np. Pan Wójcik nie chcący wpadł na pomysł wybudwania kolejnego swojego zakładu na trasie gdzies tak od kadyn do Fromborka to można by bylo pokusic sie o uratowanie koleji nadzalewowej. Pracownicy by doheżdzali do pracy wtedy. Mozna by bylo upiec dwie pieczenie na jednym ruszcie.
~ Grzegorz
12 dni temu ocena: 50%  9
Decyzje, które odcinki mają być przywrócone, a które nie należy do rządu, czyli kolejnych partyjnych kolegów pana radnego Marcina Kazimierczuka. Niech do nich pisze. Sejmik może jedynie uchwalić nic nie znaczącą uchwałę w tej sprawie.
~ sed
12 dni temu ocena: 67%  8
To co robili przez 8 lat koledzy z PO i PSL w Sejmiku by poprawić stan dróg wojewódzkich w okręgu elbląskim i przywrócić połączenia Kolei Nadzalewowej? W tym okresie ich koledzy przecież rządzili.
~ kierowca
12 dni temu ocena: 29%  7
Mało kto nie ma teraz auta w erze 500+, nawet wśród bezrobotnych, więc kto ma tą kolejką jeździć?
~ Marek elbląski
12 dni temu 6
Jesteś zwykłym laikiem,ja też mam samochód,jadąc nim widzisz drogę przed sobą i trochę drzew,przejedź się do Św.Kamienia i wszystko zrozumiesz.Samochód to wielkie gówno.
~ jfhgghdf
12 dni temu ocena: 100%  5
Ale to jest turystyczna linia kolejowa. Jedna z najpiękniejszych w Polsce. Nią się podróżuje dla przyjemności. Widać nigdy w życiu nią nie jechałeś skoro nie rozumiesz jej fenomenu.
~ Spacerowicz
12 dni temu ocena: 100%  4
Uważam , że na tej linii kolejowej można by niezły biznes ukręcić . Szkopuł w tym , że gąszcz skomplikowanych i nieżyciowych przepisów odstręcza potencjalnych inwestorów . Można w Niemczech , Austrii i w wielu innych krajach to czemu nie u nas .
~ jacek
12 dni temu ocena: 100%  3
Nic z tego nie będzie. Trasa nie prowadzi z i do Olsztyna :D
~ Prestidigitator
12 dni temu ocena: 100%  2
A co to takiego ten olsztyn?Ona łączy Królewiec z Gdańskiem przez Braniewo,Frombork i Elbląg.Olsztyn historycznie jest bez znaczenia.
~ Pomysł
12 dni temu ocena: 100%  1
Przez Braniewo a właśnie że prowadzi
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.