Waleczni piłkarze Olimpii grali do końca w meczu z Widzewem

› sport ponad rok temu    17.08.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 2 / 100%

Piłkarze Olimpii grali do końca w mecu z Widzewem i taka postawa została nagrodzona. W czwartej kolejce meczu drugiej ligi nasza drużyna na własnym boisku urwała punkty nie byle komu, bo Widzewowi, który przed tym spotkaniem (po dwóch zywcięstwach i jednej porażce) zajmował trzecie miejsce w tabeli.

W pierwszej kolejce Olimpia rozbiła 4:0 rezerwy Lecha Poznań, w drugiej zremisowała 1:1 z Górnikiem Polkowice, a w trzeciej – pokonała na wyjeździe 2:0 Elanę Toruń. Po zwycięstwie nad Widzewem nasi piłkarze znajdują się na szóstej pozycji w tabeli drugiej ligi (mają obecnie 8 punktów, 2 zwycięstwa i 2 remisy), natomiast Widzew spadł na 7 pozycję (7 punktów, 2 zwycięstwa, remis i porażka). Pozycję lidera zajmuje Resovia Rzeszów (10 punktów, 3 zwycięstwa i remis).

Punktualnie o godz. 19.00 rozpoczął się mecz Olimpia Elbląg – Widzew Łódź. Skład naszego zespołu, który znalazł się na murawie w chwili rozpoczęcia tego spotkania był następujący: Madejski, Sedlewski, Lewandowski, Wenger, Balewski, Demianiuk, Żołądź, Kuczałek, Ryk, Szuprytowsk, Miller.

W 18 minucie żółta kartką został ukarany Michał Miller. W 28 minucie żółty kartonik zobaczyl Bartłomiej Poczobut w Widzewa, który sfaulował Damiana Szuprytowskiego. W 42 minucie gol do szatni dla Widzewa zdobył Marcin Robak.

W 46 minucie Oskara Ryka zastąpił Klaudusz Krasa i Olimpijczycy ruszyli do boju. Niestety, w 51 minucie spotkania czerwoną kartkę zobaczył Michał Kuczałek. Odtąd nasi piłkarze grali w dziesiątkę... W 71 minucie Adam Nocoń zdecydował się na drugą zmianę. Michała Millera zastąpił rosły (190 cm) Przemysław Brychlik. W 85 minucie dobrym dośrodkowaniem popisał się Daniel Mąka, ale bramkarz Olimpii złapał piłkę. Kilkanaście minut później – w 89 minucie spotkania – Przemysław Brychkik wykorzystał błąd 18-letniego obrońcy Widzewa Marcela  Pięczka i zdobył bramkę wyrównawczą. Kibice Olimpii szaleli z radości na trybunach! Arbiter zdecydował się doliczyć 4 minuty, ale do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Nasi piłkarze zdobyli cenny punkt!

Olimpia Elbląg - Widzew Łódź 1:1

Bramki: 0:1 Robak 42. min, 1:1 Brychlik 89. min