› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

komentowane

oceniane

Wakacyjne szkolenie nowych terytorialsów, także z Elbląga

› region 3 miesiące temu    10.07.2019
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Wakacyjne szkolenie nowych terytorialsów, także z Elbląga fot.  Archiwum 43blp w Braniewie

Kolejni ochotnicy przekroczyli bramę koszar 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie. Przed nimi szesnaście dni podstawowego szkolenia, zakończonego przysięgą. To jedynie wstęp do dalszego zdobywania wiedzy i doświadczenia, podczas trzech lat formacji.

Podstawowe szkolenie rozpoczęło 96 ochotników. 56 nowych żołnierzy było wcielanych w Braniewie. 40 – w Giżycku. Wszyscy będą szkolić się w Braniewie.
Pierwsze dni zajęć to między innymi odebranie umundurowania i wyposażenia, egzamin z wychowania fizycznego i zapoznanie z bronią. Już trzeciego dnia żołnierze mieli zajęcia na strzelnicy, gdzie oddali swój pierwszy strzał.
Podczas 16 dni szkolenia największy nacisk położony jest właśnie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz przetrwania, pierwszej pomocy przedmedycznej czy też topografii. „Szesnastka” zakończona zostanie przysięgą, która odbędzie się w Braniewie 21 lipca.

Kim są?
Wśród 96 ochotników są 23 kobiety i 73 mężczyzn. Są to mieszkańcy powiatów: elbląskiego, braniewskiego, bartoszyckiego, lidzbarskiego, giżyckiego, kętrzyńskiego, ełckiego i piskiego.
14 osób ma wykształcenie wyższe, 33 mają wykształcenie średnie, 6 osób – zawodowe, zaś 43 osoby posiadają wykształcenie gimnazjalne (głównie są to obecni uczniowie szkół średnich). 
Aż 40 żołnierzy to osoby młode, w wieku od 18 do 25 lat. W wieku od 26 do 35 lat jest 9 osób, 7 osób jest w wieku od 36 do 50 lat.

szer. Wojciech Andrearczyk, ekspert ds. komunikacji, 43. Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie, Wojska Obrony Terytorialnej

www: Wojska Obrony Terytorialnej

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kjh
3 miesiące temu 2
lepiej zostać psem cyrkowym
~ Robert
3 miesiące temu 1
to zostań
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.