› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wakacyjne przygody z ziołami. Bezpłatne zajęcia dla dzieci w Bibliotece Elbląskiej

› dzieci i rodzina ponad rok temu    1.08.2016
Paweł Rodziewicz
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Wakacyjne przygody z ziołami. Bezpłatne zajęcia dla dzieci w Bibliotece Elbląskiej

Połowę wakacji dzieci mają już za sobą. Te, których rodzice zdecydowali się przyprowadzić do biblioteki, nie mogą powiedzieć, że się nudziły. Trwa bezpłatny cykl zajęć, których motywem przewodnim jest zielarstwo.

Nie tylko Seniorzy bawią się dobrze poznając arkana zielarstwa dzięki spotkaniom w bibliotece. Od początku lipca w Dziale Literatury Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej prowadzone są również zajęcia dla dzieci, które cieszą się sporą popularnością.

- Bardzo dużo dzieci przychodzi do nas na zajęcia – mówi Mariola Bielawska, pracowniczka Działu Literatury Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej. - Obecnie przychodzi średnio około 10-12 osób. Na początku wakacji przychodziło trochę więcej, nawet powyżej 20. Tematyka zajęć chyba dzieciom odpowiada, wydają się być zainteresowane naturą, a zwłaszcza ziołami, o których mówimy.

Dzieci nie tylko słuchają i rozmawiają o ziołach. Podczas zajęć mają również możliwość popracować twórczo przygotowując swoje własne zielniki.

- Co roku organizujemy bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży. W tym roku hasłem przewodnim są "Mali ogrodnicy". Zajęcia w Bibliotece Głównej, jak i w poszczególnych filiach nawiązywać będą do zagadnień związanych z zielarstwem. Dzieci będą miały możliwość zapoznać się z różnymi roślinami. Będzie też konkurs plastyczny na najładniejszy zielnik

- informuje Małgorzata Adamska, pracowniczka Biblioteki Elbląskiej.

- Bardzo mi się podobają zajęcia – mówi Sebastian, który na co dzień mieszka w Berlinie i przyjechał na wakacje do Babci. - Poznajemy kwiatki, rysujemy je. Lubię tu przychodzić. Dogaduję się z innymi dziećmi.

- Mieszkamy tu, na Starym Mieście – mówi pani Janina, Babcia Sebastiana. - Mamy bardzo blisko do biblioteki. Ta inicjatywa jest wspaniała. Dzieciom te zajęcia się bardzo podobają. Czegoś się przy okazji uczą i to w ciekawy sposób.

- Lubię czytać książki – opowiada Kostek, młody uczestnik dzisiejszych zajęć. - W szkole też chodzę do biblioteki, żeby je wypożyczać. Takie spotkania w bibliotece to fajny pomysł. Podoba mi się tu.

Ciężko jest zmusić dzieci do czytania książek gdy wokół mają całą masę innych rozrywek. Można jednak sprawić, żeby książki kojarzyły się im z ciekawą przygodą, a to jest specjalnością pań bibliotekarek.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-14.00, przy ładnej pogodzie na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 4
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.