› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wakacje w Galerii EL. Co będzie się działo?

› bieżące 11 miesięcy temu    21.06.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Wakacje w Galerii EL. Co będzie się działo? fot. Nadesłane

Przed nami dwa miesiące wakacji. W związku z tym, Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na warsztaty wszystkie dzieci (indywidualnie i grupy zorganizowane), które lubią podziałać na luzie i wyżyć się artystycznie. Codziennie, od poniedziałku do piątku będziemy inspirować się sztuką oraz fragmentami bieżących wystaw, aby stworzyć własne sztuko-twory.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w wakacyjnym cyklu oraz godziny spotkań znajdują się na stronie internetowej https://galeria-el.pl/edukacja/ Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy na warsztaty poprzez e-mail: helena@galeria-el.pl Dzieci poniżej siódmego roku życia zapraszamy z dorosłym opiekunem.

PROGRAM:

TYDZIEŃ PIERWSZY
„NATURALNIE, ŻE KULTURA” 27.06.-1.07.2022 (warsztaty w CS Galeria EL) W pierwszym tygodniu wakacji (hura!!! w końcu!) zapraszamy na wygrzane przez słońce, pachnące bujną roślinnością spotkanie ze sztuką i naturą.

PONIEDZIAŁEK 27.06.2022 „TANIEC PATYKÓW” Zainspirowani zielonością galeryjnego dziedzińca wykonamy własne, mobilne konstrukcje z patyków, liści, sznurków, traw i nasionek. Zasadzonymi dziełami będziemy się opiekować przez kolejne dni sprawdzając, jak przemienia je natura. Zerkniemy też na wystawę Tomka Kawiaka i podpatrzymy, jakich nietypowych materiałów można użyć do tworzenia obiektów sztuki

WTOREK 28.06.2022 „W CIENIU DRZEW” Na warsztat weźmiemy wszystko co rzuca cień, zostawia ślad. Ze światła, cienia i nietypowego śladu stworzymy serię prac plastycznych

ŚRODA 29.06.2022 „NAJPIĘKNIEJSZA MARCHEWKA ŚWIATA” Odbędziemy podróż po dziejach sztuki – od Arcimboldo po współczesnych uhonorowanych nagrodami fotografów kulinarnych – poznając artystów i artystki, dla których rośliny to podstawowy budulec dzieła sztuki. Następnie z pomocą przyrody, stworzymy własne prace

CZWARTEK 30.06.2022 „Z BLISKA I Z DALEKA” Przyroda pod lupą lub wręcz mikroskopem to odrębny kosmos. Mikrokosmos. Podczas warsztatów stworzymy mandale inspirowane kosmicznymi roślinnymi kształtami. Potem zerkniemy na niebo i stworzymy wspólną historię, którą zilustrujemy w nietypowy sposób

PIATEK 1.07.2022 „ZIELNIK GALERNIKA” Pobuszujemy po dziedzińcu Galerii. Przetrzepiemy chaszcze. Najciekawsze okazy roślin utrwalimy na kilka sposób tworząc unikatowy zielnik nowoczesnych fanów i fanek przyrody

TYDZIEŃ DRUGI „SZANOWNA PIĄTKA” 4.07-8.07.2022 (warsztaty w CS Galeria EL) W drugim tygodniu wakacji zawrzemy bliższą znajomość z gwiazdami świata sztuki, których dzieła gościły kiedyś lub goszczą aktualnie w murach Galerii EL. Zainspirowani osobowością i dorobkiem artystycznych sław stworzymy swoje własne prace.

PONIEDZIAŁEK 4.07.2022 „WSZYSTKIE NASTROJE ARTYSTY” Podczas warsztatów dowiemy się, jaki wpływ na twórczość mają nasze uczucia. Poznamy sympatycznego Pana Zdzisława Beksińskiego i zerkniemy na jego mroczne, tajemnicze obrazy i fotografie. Pobawimy się w detektywów tropiących emocje. W międzyczasie przelejemy nasze uczucia na kartki, tworząc serię prac plastycznych.

WTOREK 5.07.2022 „PIĘKNA (?) NIEZNAJOMA” Kim jest Ewa Juszkiewicz, której obraz wystawiony na aukcji Christie’s pobił w tym roku kolejny rekord i został sprzedany za – uwaga – prawie 7 mln złotych? Co przedstawiało licytowane dzieło? Tego wszystkiego (a nawet więcej) dowiemy się podczas warsztatów. Będzie też czas na stworzenie kolażu inspirowanego dziełami artystki oraz… prawdziwą licytację!

ŚRODA 6.07.2022 „JEANSY I ROCK’N’ROLL” Jaka muzyka (a może cisza?) nakręca artystów do działania? I czy materiały w których pracują wydają jakiekolwiek dźwięki? Podczas warsztatów, zainspirowani m. in. wystawą prac Tomka Kawiaka, będziemy nasłuchiwać, szurać i pukać. Wszystko po to, aby stworzyć muzyczny hit, a także dzieło wydające dźwięki.

CZWARTEK 7.07.2022 „STROICIELKI MIN” Senna, przerażona, radosna, zamyślona. Spośród dzieł Kingi Kosacz-Drozdek wybierzemy te dla nas najciekawsze i stworzymy dla ceramicznej bohaterki cały jej świat. Imię, rodzinę, ulubioną potrawę, hobby. Całość zamkniemy w unikatowej książeczce.

PIĄTEK 8.07.2022 KOBIETA-ORKIESTRA Czym dokładnie zajmuje się artysta i jak to możliwe, że jedna osoba łączy w sobie tyle talentów? Podczas warsztatów poszukamy cech wspólnych z niezwykle utalentowaną polską artystką Magdaleną Abakanowicz. Zainspirowani jej pracami stworzymy: tkaninę jakiej świat nie widział oraz miniaturową formę przestrzenną w której ukryjemy dzikiego zwierza.

TYDZIEŃ TRZECI I CZWARTY „FORMALNIE TO TEŻ ZABAWA” – Zajęcia bezpłatne 11.07.2022, 13.07.2022, 18.07.2022, 20.07.2022 // 12.00 – 13.00 X 4 spotkania „Formalnie to też zabawa” to spotkania z mieszkańcami w każdym wieku, w przestrzeni miasta, przy wybranych Formach Przestrzennych. Oprowadzanie po wybranych formach połączone będzie każdorazowo z akcjami – animacjami. Działanie zrealizowane będzie w ramach projektu „Formy <> Konserwacja zbioru Otwartej Galerii Form Przestrzennych”. Ponieważ spotkania „FORMALNIE TO TEŻ ZABAWA” odbywać się będą na świeżym powietrzu- ich zaistnienie uzależnione jest od warunków pogodowych.

Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej oraz FB, aby być na bieżąco z ewentualnymi zmianami terminów spotkań.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.