› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wakacje w Ameryce Południowej

› bieżące 3 miesiące temu    6.06.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wakacje w Ameryce Południowej

Coraz więcej osób decyduje się spędzić wakacje odkrywając niezwykłe państwa Ameryki Południowej. Brazylia, Peru, Argentyna oraz Chile mają do zaoferowania zobaczenie tysięcy fascynujących miejsc, poznawania tajemniczych kultur z pradawnymi korzeniami i zdobycia unikatowych doświadczeń. Czym różni się podróż na ten kontynent od zwiedzania Europy czy Azji? Jak zorganizować urlop w Ameryce Południowej i które państwo wybrać na start?

Dla kogo jest podróż do Ameryki Południowej?

Wakacje w Ameryce Południowej będą zupełnie innym doświadczeniem niż te w Europie, czy nawet w Azji. Warto się do nich przygotować z wyprzedzeniem i zwrócić się o pomoc z przygotowaniem programu podróży do sprawdzonego biura podróży. Wakacje w Brazylii czy w Argentynie będą dobrą opcją dla nieco bardziej zaawansowanych podróżników, zwłaszcza, jeśli chcecie zwiedzić jak najwięcej i aktywnie spędzać czas. Mówi się, że zwiedzanie Ameryki Południowej warto zacząć właśnie od tych dwóch krajów ze względu na ich popularność, dostępność połączeń lotniczych (także wewnątrz krajów) oraz atrakcyjność i różnorodność turystycznych miejsc. Na co trzeba się przygotować? Po pierwsze, głównymi językami w Ameryce Południowej jest hiszpański i portugalski, stąd warto nauczyć się podstawowych zwrotów i liczb w zależności od kraju, do którego się podróżuje. Język angielski jest używany z powodzeniem w turystycznych miejscach, jednak decydując się na podróżowanie np. autobusami, przyda się znajomość lokalnego języka. Po drugie, trzeba liczyć się z ogromnymi odległościami między miejscami – dlatego też pomoc w organizacji wycieczki przez biuro podróży jest nieoceniona. Czasem lepiej zatrzymać się na dłużej w jednym miejscu, niż codziennie podróżować po kilka godzin tylko po to, by „zaliczyć” najpopularniejsze miejscówki. Po trzecie, różnorodność krajobrazu i wysokość – kraje takie jak Peru czy Argentyna położone są na bardzo górzystym terenie, co utrudnia szybkie przemieszczanie się, stąd podczas wakacji trzeba nastawić się na kilka lotów wewnętrznych. Znacząco wpływa to również na budżet – podróżowanie po Ameryce Południowej uważa się za dość kosztowne. Podsumowując, dla kogo jest wycieczka do któregoś z krajów w Ameryce Południowej? Dla bardziej doświadczonych podróżników, miłośników aktywności, przygody, odkrywania nowych miejsc i kultury. Sprawdzi się na podróż poślubną, luksusowe wakacje oraz wycieczkę rodzinną (z dobrze przygotowanym planem).

Wakacje w Brazylii – co warto zobaczyć?

Brazylia to jeden z największych krajów na świecie, który słynie z hucznych obchodów karnawału, ogromnego pomnika Chrystusa Zbawiciela w Rio, spektakularnych wodospadów Iguazu i puszczy amazońskiej. Zdecydowanie warto wybrać się do Brazylii w czasie karnawału, kiedy wszystkie miasta toną w muzyce, tańcu i barwnych paradach. Największe obchody odbywają się w Rio de Janeiro, Sao Paulo, w Salwadorze i w Olindzie. Wzięcie udział w tym wydarzeniu na pewno będzie unikatowym doświadczeniem! W programie podróży po Brazylii nie może zabraknąć wodospadów Iguazu (miejscowość Foz do Iguaçu), które uchodzą za jedne z najpiękniejszych na całym świecie (są wpisane na listę UNESCO). Wodospady położone są na granicy Brazylii i Argentyny, dlatego warto zwiedzić je z obu perspektyw. Składają się z aż ponad 275 osobnych kaskad! Po stronie brazylijskiej można podziwiać m.in. kaskadę Garganta do Diablo, czyli Diabelską Gardziel. Jeśli chodzi o plażowanie w Brazylii, najpopularniejszym miejscem jest urokliwa, nadmorska miejscowość Pipa, położona w północnej części kraju – w tej okolicy można wybrać się na wycieczkę by spotkać delfiny. Nieco bliżej, można wybrać się na słynną Copacabanę w Rio de Janeiro, która ma aż 4 km długości! Jednak miłośnikom plaż i tropikalnych widoków poleca się inne destynacje, np. Kuba wakacje oferuje niezapomniane.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.