› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

W weekend oszuści atakowali mieszkańców Elbląga i okolic

› bieżące 25 dni temu    25.03.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W weekend oszuści atakowali mieszkańców Elbląga i okolic fot. KMP Elbląg

43 948 to kwota na jaką dali się oszukać mieszkańcy Elbląga i powiatu, tylko przez miniony weekend. Jak to się stało? No właśnie…

A to pewien mieszkaniec zauważył w internecie reklamę „gazociągu baltic pipe” i wielce korzystną ofertę inwestycyjną i… zaczął wpłacać pieniądze „kupując akcje” i… tracąc w ten sposób 20 tysięcy złotych. Później, gdy już zorientował się że to oszustwo zgłosił się na policję.

Z kolei pewna elblążanka zgłosiła, że ktoś podszył się pod jej syna i z jego konta poprzez komunikator wysłał prośbę o kody blik na zakup sprzętu elektronicznego. W ten sposób z konta kobiety wypłynęła niebagatelna kwota 23 tysięcy złotych

Inny elblążanin stracił w podobny sposób 948 złotych. Sprawca bądź sprawcy za pomocą aplikacji messenger wysłali linku i wprowadzili go w błąd, co do udzielenia pożyczki, której… nigdy nie uzyskał. Z konta mężczyzny „zniknęło” natomiast 948 złotych.

Piszemy o tym, aby wzbudzić ostrożność, i aby nie reagować bezkrytycznie na zyskowne inwestycje, prośby o pieniądze nawet od najbliższej rodziny czy też nie klikać w linki, które przychodzą do nas w wiadomościach z internetowego komunikatora. Nawet jeżeli przychodzą ze znanego nam konta. Może się bowiem okazać, że znany profil wcale nie jest powiązany z osobą, którą my znamy lub też zostało przejęte przez oszusta i to on do nas pisze. Pamiętajmy o tym!

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.