› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Energa

komentowane

oceniane

W tym roku zmarł Piotr Jacyno. Fani nadal o Nim pamiętają

› bieżące 11 miesięcy temu    30.10.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
W tym roku zmarł Piotr Jacyno. Fani nadal o Nim pamiętają  fot. elblag.net (zdjęcie po lewej i fotomontaż - Marcin Mongiałło)

Piotr Jacyno zmarł 3 kwietnia  o godzinie 11. Gdyby żył w tym roku skończyłby 31 lat. Jego fani nigdy nie zapomną jak śpiewał.

Piotr Jacyno „Boczek” był solistą, dodatkowo grał na gitarze. Jego wykonanie piosenki „Sen o Victorii” podczas finału „Bitwy na Głosy” przeszło do historii. Niestety, drużyna Ryszarda Rynkowskiego nieznacznie przegrała. Z tą decyzją do dziś nadal nie zgadza się wielu telewidzów, którzy twierdzili, że za swój głos Piotr powinien otrzymać wszystkie możliwe nagrody.

Piotr Jacyno walczył z białaczką limfatyczną, w akcję pomocy angażowało się wiele osób, przyjaciele organizowali koncerty charytatywne. Nasza redakcja pisała, m. in. o koncercie „Przyjaciele dla Boczka” w Piwiarni Warka w Malborku. Zagrał wtedy zespół Smile. W Clubie Alfa odbył się koncert Disco Polo, w którym wystąpili: Gesek, Cristo Dance oraz One Moment. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przekazany został na pomoc dla Piotra. Niestety przegrał z chorobą. 

Piotr Jacyno mieszkał w Malborku, ale naszej redakcji jest szczególnie bliski. To właśnie on uświetnił finał naszego największego konkursu „Metafuroza 2013”.

Posłuchaj "Snu o Victorii" w wykonaniu Piotra Jacyno. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 4
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.