› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

W pokoju urządzili wytwórnię nielegalnych papierosów

miesiąc temu    2.03.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W pokoju urządzili wytwórnię nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zlikwidowali przydomową fabrykę papierosów. Nielegalnym biznesem zajmowali się mieszkańcy powiatu gdańskiego i otwockiego. Szacunkowa wartość zabezpieczonych wyrobów akcyzowych wynosi 73 tys. zł.

Funkcjonariusze Straży Granicznej, 28 lutego zatrzymali pojazd, wjeżdżający na posesję w powiecie nowodworskim. Kierowcą był 38-latek, a pasażerką 40-letnia kobieta. Oboje przyjechali z powiatu otwockiego.

W pojeździe ujawniono białoruskie papierosy oraz opakowania do wyrobów tytoniowych znanej marki. W przydomowej wytworni nielegalnych papierosów znajdowały się jeszcze trzy osoby. Dwóch mężczyzn w wieku 26 i 32 lata oraz 28-letnia kobieta. Chwilę później przybył 52-letni właściciel wraz ze swoją partnerką.

Podczas przeszukania posesji, okazało się, że w pomieszczeniu mieszkalnym stoją urządzenia do produkcji lewych „fajeczek”. Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 64 tys. sztuk nielegalnych papierosów i ponad 33 kg krajanki tytoniowej.

Wartość zdeponowanych wyrobów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy wynosi 73 tys. zł. Ponadto zabezpieczono 3 urządzenia do produkcji papierosów oraz materiały służące do wytwarzania lewych wyrobów tytoniowych, m.in.: gilzy papierosowe, folie do paczek i puste opakowania

- informuje kpt SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy WMOSG

Osoby zamieszane w nielegalny biznes poniosą odpowiedzialność karno-skarbową. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.