› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

W Morągu uroczyście pożegnano IX zmianę RSM Afganistan

› region 5 miesięcy temu    25.11.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
W Morągu uroczyście pożegnano IX zmianę RSM Afganistan fot. mł. chor. Krzysztof Matczak

23 listopada br. uroczyście pożegnano IX zmianę RSM Afganistan. Żołnierze 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej stanowią trzon kolejnej misji, która wyruszy do Afganistanu pod dowództwem pułkownika Piotra Kriese.

Żołnierzy na placu apelowym brygady w garnizonie Morąg żegnały rodziny, dowódcy, przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek, samorządowcy oraz mieszkańcy Morąga. Dowódca 20 Bartoszyckiej Brygady generał brygady Jacek Ostrowski w swoim przemówieniu podkreślił:

Wasza postawa i zaangażowanie jakie wykazywaliście w procesie przygotowania do tego bardzo ważnego  i odpowiedzialnego zadania, pozwala mi wierzyć, że wykonacie je w sposób wysoce profesjonalny, na możliwie najwyższym poziomie. Wracajcie do Nas wszyscy cali i zdrowi.

Podczas uroczystego apelu nastąpiło przekazanie flagi państwowej. Z rąk Inspektora Wojsk Lądowych generała brygady Wojciecha Grabowskiego otrzymał ją dowódca kontyngentu, płk Piotr Kriese. Z życzeniami „żołnierskiego szczęścia” do żołnierzy i zebranych zwrócił się Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej generał dywizji Marek Sokołowski, pokreślił duże zaangażowanie i wysiłek swoich podwładnych, jaki został włożony w przygotowania IX zmiany RSM:

Misja wymaga, misja żąda – misja nie uznaje pokory. Panie pułkowniku Kriese, podporządkowany panu kontyngent spoczywa na pańskich barkach i to Pan jest odpowiedzialny za jego funkcjonowanie.

Następnie głos zabrał płk. Piotr Kriese, który przez następne miesiące będzie dowodził IX zmianą:

Pragnę podkreślić, że dla mnie – dowódcy, stojący tutaj żołnierze są największym kapitałem, a ich bezpieczeństwo jest moim priorytetem. Będę zatem podejmował decyzje niezwykle rozważnie, bo za każdą z nich stoi człowiek i zrobię wszystko abyśmy wszyscy za sześć miesięcy stanęli na tym placu apelowym.

Delegacja jednostki złożyła również wiązanki oraz znicze pod tablicą upamiętniającą żołnierzy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, którzy polegli na misji w Afganistanie. Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie oraz defilada pododdziałów. Następnie żołnierze IX zmiany PKW, ich rodziny oraz zaproszeni goście udali się na wspólny posiłek.

Źródło: wojsko-polskie.pl, st. chor. Mikołaj Błogosławski

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Weteran
5 miesięcy temu 1
Powodzenia
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.