› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

W Mikołajki Elbląg rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami

› bieżące ponad rok temu    3.12.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
W Mikołajki Elbląg rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami fot. elblag.net

63 tys. zł kosztować będzie magistrat świąteczna oprawa Elbląga. W tym roku bożonarodzeniowe dekoracje rozbłysną na 8 ulicach. Po raz pierwszy aluminiowe dekoracje z różnorodnymi motywami świecącymi, będą cieszyć oczy mieszkańców Zawady. W czterech punktach miasta ustawione zostaną również choinki świąteczne.

W czwartek 6 grudnia, w Mikołajki miasto zyska świąteczną oprawę. W tym roku ozdobione zostaną ulice Hetmańska (na odcinku od Al. Tysiąclecia do ul. 1 Maja), 1 Maja, Łączności, Płk. Dąbka (wzdłuż trakcji tramwajowej), Stary Rynek, Św. Ducha i Wigilijna. Nowymi dekoracjami udekorowana zostanie Al. Odrodzenia, gdzie po raz pierwszy zainstalowanych zostanie 21 konstrukcji aluminiowych, zasilanych energooszczędnym źródłem światła LED.

Dekoracje z użyciem motywów śnieżynki, bombki, wstęgi, kokardy, pojawią się na słupach oświetlenia ulicznego. Każdy z nich świecić będzie w barwach białej zimnej i białej ciepłej. Dodatkowo, jako tło wypełniające dekorację, zastosowane zostaną kurtyny świetlne w kolorystyce białej zimnej (co 5 dioda będzie migająca). Zamówione przez miasto nowe dekoracje kosztować będą 25,5 tys. zł.

W Elblągu już tradycyjnie ustawione zostaną choinki świąteczne: przed Katedrą Św. Mikołaja, na Placu Kazimierza Jagiellończyka, na ul. Hetmańskiej (na wysokości pasażu handlowego) oraz na Placu Dworcowym. Uroczyste uruchomienie przystrojonej świątecznie choinki na Starym Mieście, odbędzie się 6 grudnia o godz. 18:00.

Łącznie w budżecie miejskim na 2012 r. na świetlne dekoracje świąteczne zarezerwowano 63 tys. zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.