› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

W EPWiK ruszyło referendum strajkowe

› bieżące miesiąc temu    18.04.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W EPWiK ruszyło referendum strajkowe fot. elblag.net/archiwum.

18 kwietnia bieżącego roku ruszyło referendum strajkowe w Elbląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji! Referendum potrwa do 30 kwietnia, a jego organizatorem jest zrzeszony u nas Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Oświaty i Usług.

Nasi związkowcy mają dość niskich płac i braku szacunku dla pracowników! W referendum strajkowym są dwa postulaty: podwyżki wynagrodzeń zasadniczych o 600 zł (czyli w bieżącym roku o 1200 zł) i wprowadzenia dodatku stażowego. Referendum będzie ważne, jeśli co najmniej połowa pracowników weźmie udział w referendum, a z nich większość opowie się za strajkiem.

Prezes firmy, Marek Misztal robił wszystko, aby utrudnić organizację referendum. W ostatnich dniach wysyłał do liderów związkowych pisma, w których próbował ich zastraszyć, a ponadto odmówił wydania listy pracowników, czym złamał ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Mimo to nasz związek podjął decyzję o rozpoczęciu referendum. Jeśli referendum zakończy się sukcesem, związek ogłosi akcję strajkową. Jednocześnie wciąż liczymy, że władze miejskie zaangażują się w sprawę i wymuszą na prezesie poprawę warunków pracy w EPWiK.

Piotr Szumlewicz,
przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.