› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

W EPT odbędą się konsultacje w sprawie strategii województwa

› biznes ponad rok temu    12.02.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
W EPT odbędą się konsultacje w sprawie strategii województwa

W naszym regionie startuje cykl konsultacji dotyczących Strategii rozwoju województwa w perspektywie do 2025 roku. 14 lutego zaplanowano spotkanie w Elbląskim Parku Technologicznym. Pierwsze ze spotkań rozpocznie się o godz. 10.30 we wtorek 12 lutego w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Ełku.

- Za wcześnie, by mówić, jak wysokie środki trafią na Warmię i Mazury w nowym okresie budżetowym, bo to zależy od ustaleń międzyrządowych, a negocjacje w Brukseli dopiero się zakończyły – mówi marszałek Jacek Protas. - Na pewno będzie ich większa decentralizacja, czyli więcej środków wpłynie do regionów. Sądzę, że będzie to pula nie mniejsza niż ta, za którą odpowiada samorząd województwa w latach 2007-2013. Na co te środki zostaną przeznaczone w regionie, określi właśnie strategia rozwoju społeczno-gospodarczego województwa do roku 2025. Na tym dokumencie opiera się bowiem program rozwoju Warmii i Mazur, instytucji podległych samorządowi województwa, a także wielu innych podmiotów działających w regionie – samorządów lokalnych, przedsiębiorstw, uczelni, organizacji, w tym także organizacji pozarządowych.

Podczas spotkania europejskie uwarunkowania planowania strategicznego w województwie przedstawi dr hab. Wojciech Dziemianowicz, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. O szczegółach strategii rozwoju społeczno-gospodarczego opowie Lidia Wojtowicz, dyrektor departamentu polityki regionalnej w Urzędzie Marszałkowskim, następnie odbędzie się dyskusja.

Kolejne spotkania konsultacyjne odbędą się w środę 13 lutego o godz. 11.15 w Hotelu Warmińskim w Olsztynie i w czwartek 14 lutego o godz. 11.00 w Elbląskim Parku Technologicznym w Elblągu.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ :)
ponad rok temu ocena: 0%  1
super. oby tylko Elbląg się tak nie zadłużył, że nie będzie na wkład własny i oby były to mądrze wydane pieniądze, a nie jak w byłym NRD wszystko nowe i puste miasta.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.