› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

W Elblągu zadbają o zwierzęta w trakcie zimy

› bieżące ponad rok temu    22.12.2016
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. archiwum elblag.net

Osiem i pół tysiąca złotych dofinansowania przeznaczy elbląski magistrat na pomoc w ochronie zwierząt w trakcie nadchodzącej zimy. Zadanie publiczne z dziedziny ekologii na dokarmianie ptactwa oraz kotów wolno żyjących zrealizuje - tak jak w roku ubiegłym - Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami z oddziałem w Elblągu. Pomoc w okresie jesienno-zimowym potrwa do końca marca 2017 roku.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami jako jedyne zgłosiło się do konkursu i na podstawie opinii komisji konkursowej Prezydent Elbląga powierzył realizację tego zadania właśnie elbląskiemu oddziałowi TOZ przekazując na ten cel 8,5 tys. zł. Dotacja trafi do wykonawcy w dwóch transzach: 6 tysięcy w tym roku i 2,5 tysiąca w następnym. TOZ będzie odpowiedzialne zarówno za ptactwo zimujące w nienaturalny sposób w naszym klimacie jak i wolno żyjące koty, które w okresie jesienno-zimowym mają utrudnione możliwości naturalnego zdobywania pokarmu.

Do działań niezbędnych wykonawcy zadania będzie należało: zakupienie właściwej karmy dla danego gatunku zwierząt (ptactwo lub koty), dokarmianie ptactwa w miejscach grupowego ich przebywania, szczególnie w rejonie rzeki Elbląg i Kumieli po uprzednim uzyskaniu niezbędnych zgód właścicieli terenów, na których prowadzone będzie dokarmianie, dokarmianie kotów w miejscach ich przebywania, szczególnie w miejscach gdzie ustawione są domki dla kotów wolno żyjących, dokarmianie szczególnie w okresie znacznego spadku temperatur i silnych opadów śniegu. Ponadto dokarmianie ptactwa wodnego nie może być realizowane w sposób, który zaburzałby zachowania ich instynktu do odlotu jesienią i zdobywania pokarmu samodzielnie.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.