› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

W Elblągu WOŚP nie zagra. Nie będzie ani Finału, ani wolontariuszy

› bieżące ponad rok temu    6.12.2014
Bartłomiej Ryś
komentarzy 114 ocen 65 / 63%
A A A
archiwum elblag.netarchiwum elblag.net fot. Konrad Kacprzak

To już pewne – w Elblągu zabraknie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nikt nie podjął się zorganizowania zbiórki pieniędzy. Zabraknie nie tylko sceny i występów artystów, ale i również wolontariuszy z puszkami na ulicach.

Potwierdziły się nieoficjalne informacje, których nie chciał komentować Urząd Miejski. WOŚP w Elblągu nie zagra. Do 21 listopada można było zgłosić lokalny sztab Orkiestry w danym mieście. Nikt się nie podjął tego ambitnego i szczytnego zadania. Powód? Prawdopodobnie wszystko rozbija się, jak zwykle, o pieniądze, których nie ma. Nie jest tajemnicą, że to właśnie miasto dokładało do organizacji WOŚP najwięcej.

Już kilka dni temu do naszej redakcji zaczęły spływać informacje, mówiące o tym, że być może zabraknie finału WOŚP. Na nasze zapytania biuro prasowe Urzędu Miejskiego do dziś nie udzieliło odpowiedzi. Nikt jednak nie przewidywał, że zabraknie również samej kwesty i wolontariuszy z puszkami. Elblążanie nie będą mieli okazji wesprzeć fundacji Owsiaka i otrzymać w zamian charakterystyczne, czerwone serduszko.

Na terenie naszego miasta zbierać pieniążki, przynajmniej oficjalnie, będą dwie szkoły podstawowe oraz dyskoteka „Epoca”, która wspólnie z sztabem w Braniewie wczoraj podpisała porozumienie. Szkoły natomiast zbiórkę pieniędzy będą organizowali wyłącznie w swoim, zamkniętym gronie. Nie wykluczone, że podczas finału w Epoce elblążanie będą świadkami elementu kulminacyjnego finału WOŚP, czyli Światełka do Nieba. Trwają w tej sprawie negocjacje z elbląskimi firmami.

Elbląg ponownie będzie sławny. Niestety, sława ta będzie miała wydźwięk negatywny. Szkoda, zwłaszcza mając na uwadze fakt, że cel WOŚP to pomóc chorym dzieciakom.

Powiązane

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (114)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wroc
ponad rok temu ocena: 73%  114
Brawo Elbląg, najwyższy czas przestać wydawać publiczne pieniądze na owsika
~ nicky
ponad rok temu ocena: 33%  113
Pochwale, jezeli zaoszczedzone pieniadze BEZPOSREDNIO dofinansuja sprzet szpitalny.
~ tom
ponad rok temu ocena: 71%  112
Brawo Elblag! Mam nadzieje, że WOSP w Elblągu rzeczywiście nie zagra i przykłd ten okaze się zaraźliwy, Tak trzymać!
~ Michał Raj
ponad rok temu ocena: 73%  111
"Prawdopodobnie wszystko rozbija się, jak zwykle, o pieniądze, których nie ma. Nie jest tajemnicą, że to właśnie miasto dokładało do organizacji WOŚP najwięcej." Zabrakło pieniędzy na pensje dla wolontariuszy... Jak się mają zyski ze zbiórki do kosztów urządzenia tego owsikowego spędu, skoro miasto nie podjęło się wyłożenia pieniędzy?
~ Marcin
ponad rok temu ocena: 70%  110
"Na terenie naszego miasta zbierać pieniążki, przynajmniej oficjalnie, będą dwie szkoły podstawowe oraz dyskoteka „Epoca”" - Panie Bartku, a które będą zbierać nieoficjalnie? Skarbówka już o tym wie? ;-)
~ gdańszczanin_bije_brawo!
ponad rok temu ocena: 91%  109
A Pan Ryś to sobie sprawy nie zdaje, że organizatorzy tych wszystkich światełek do nieba, praw transmisyjnych, ekip filmowych, gaż owsiakowo-melonowych, etc. etc. etc. wydadzą więcej kasy niż Jurek przeleje na sprzęt medyczny? A Pan Ryś, no w TWN nie mówili, ani TVP, ale Owsiak Jerzy w sprawie, którą wytoczył Matcekurka przegrał z kretesem, a sąd stwierdził, że wszystkie tezy blogera mają potwierdzenie w zebranych przez niego dowodach, że pytania, które stawia są w ich świetle zasadne, a nie szkalujące! Czy Pan Ryś mnie słyszy? Brawo dla Elbląga, czas na resztę kraju!
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 10%  108
klops, zmierz temperaturę. Nie masz pojęcia na czym to polega. gadasz na zasadzie, że ktoś powiedział. Prowadziłem działalnośc charytatywna dla chorego dziecka i mogę zaprowadzic każdego do tej matki niech ja zapyta, czy ma coś do zarzucenia. To co robi Owsiak to ewenement na skalę swiatową choc w chorym państwie. Jak leczyc jak ktoś przeszkadza, a przeszkadzajką jest właśnie kler, bo Owsiak nie dzieli się z nimi. I to jest dylemat.
~ Maria
ponad rok temu ocena: 85%  107
Oczywiście, że ewenement na skalę światową, bo w cywilizowanym świecie raz można by było przeprowadzić taką akcję, na drugi rok cały rząd i całe władze terytorialne zostałyby odwołane. Bowiem ochrona zdrowia i bezpieczeństwo obywateli, to podstawowa powinność państwa. Jeżeli Państwo jest niewydolne - zmienia się władzę. Stąd jest ten "ewenement na skalę światową" - ludzie zachodu patrzą z niedowierzaniem, że można zbierać na inkubatory!!! U nas władza jest nie po to, żeby dobrze zarządzać kasą państwową, a po to, żeby wpierdalać ośmiorniczki za nasze. I tu Cię mogę zapewnić - TO JEST DOPIERO EWENEMENT NA SKALĘ ŚWIATOWĄ, ŻE POLACY TO BIERNIE ZNOSZĄ!
~ nick
ponad rok temu ocena: 18%  106
Z tego co mowicie to kazdy ma prawo placic tam gdzie chce.W sumie mamy zwolennikow zlodzieja Owsiaka z drugiej zlodzieja Rydzyka.W Caritasie tez sa przewaly jakich malo i dotacji od panstwa na kosciol miliony.No coz w Polsce wszyscy kradna.
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 18%  105
do czytelnik: napisz oświadczenie, że nie życzysz sobie ani nikomu z rodziny do wykorzystania aparatury podarowanej przez WOŚP w razie zagrożenia życia, bo to co mówisz swiadczy o twoim debilizmie
~ Marcin
ponad rok temu ocena: 80%  104
EuPi - To jest aparatura podarowana przez NARÓD, a nie przez WOŚP. Pan Owsiak z tytułu pracy w WOŚP i w spółkach zależnych pobiera sowite wynagrodzenia, zatem w jego interesie leży, aby ta machina się kręciła. Nie dajmy się zwariować - gdyby robił to za darmo to bym rozumiał, że można tak fanatycznie "bronić dobrego człowieka" ale płacimy na WOŚP wszyscy, czy tego chcemy czy nie więc daruj sobie tę propagandę.
~ klops
ponad rok temu ocena: 81%  103
EuPi czy ty nie rozumiesz czy tylko udajesz? Każdy obywatel czy tego chce czy nie jak dotąd płacił na wośp właśnie dlatego że organizowane to było ze środków państwowych więc każdemu kto znajdzie się w szpitalu z tym sprzętem pomoc się należy bez żadnej łachy. Zrozumiał? Nie ma za co.
~ T.
ponad rok temu ocena: 80%  102
Co to za wielka orkiestra, skoro gra tylko na "cymbałach" ?Brawo Elbląg!
~ Totem
ponad rok temu ocena: 81%  101
Wreszcie jakaś jaskółka. Przenoszę się do Elbląga. Proponuję haslo promujące dla miasta Elbląg. Jedyne w Polsce miasto gdzie nie musita robić co chceta., bezowsikowo.
~ Z Polski
ponad rok temu ocena: 74%  100
Brawo Elbląg! Miasto, przez które do Polski zaczyna wchodzić normalność. I to dosłownie: znam osobę, która ze środowiskiem żebraków od O. wiele lat utrzymywała kontakt, brała udział w tych zbiórkach, jeździła na te ichnie łudstoki. Co robi teraz - leczy się psychiatrycznie. I to już dłuższy czas. Od czasu do czasu zalecza swoją chorobę i tak wegetuje. Jeszcze raz gratulacje dla Elbląga. Odwiedzę miasto latem.
~ biko
ponad rok temu ocena: 71%  99
http://www.pomniksmolensk.pl/n... warto posłuchać
~ Marianna
ponad rok temu ocena: 71%  98
Panie Reaktorze- nasza "sława" ma już BARDZO POZYTYWNY WYDŹWIĘK! Cała Polska GRATULUJE ELBLĄGOWI ODWAGI - widać jaka "dobrowolność" jest w tej hucpie, że do rangi bohaterstwa urasta ODMOWA "ORGANIZACJI" :-) Fakt, ze bierze się to z biedy - ale cóż... życie zawsze zmierza w kierunku miłości i dobra, zatem ta droga jest właściwa :-)
~ Marianna
ponad rok temu ocena: 75%  97
My też w szkole musieliśmy zbierać, bo "Juras to taki fajny gość" i dyrektor chciał mieć najlepsze wyniki ze zbiórki... Po latach już jako dorosła osoba, rozmawiałam z ordynatorami oddziałów na których stał sprzęt WOŚP- przywozili jeden respirator za 50.000 a bojówka WOŚP naklejała serduszka na cały sprzęt - bo takie ładne, bo tak trzeba, bo tak trendy, bo Jurek nie da Wam więcej sprzętu, jak nie pozwolicie itp itd... Później przyjeżdżali ich ludzie i kamerowali oddział. W TV wyglądało to tak, jakby cały oddział "zasponsorowała" WOŚP. Rodzice zalewali się łzami - jak to cudownie, moje dziecko leżało pod sprzętem zakupionym przez WOŚP i taki tam bzdety. Jeden wielki szwindel i ciężki BIZNES Państwa Owsiaków.
~ powiec
ponad rok temu ocena: 26%  96
Powiem wam tak internetowe marudy i pislamscy hejterzy, dobro powraca ale zło także! Obyście w swoim życiu nie musieli nigdy liczyć na czyjąś bezinteresowną pomoc! Tak szczerze to żal mi was i gardzę wami, bo nic z siebie nie dajecie społeczeństwu i krajowi, potraficie tylko marudzić i krytykować innych! Kij wam w oko!
~ elblazanin
ponad rok temu ocena: 76%  95
Podziekujmy jednemu z elblaskich portali, ktory oskarzal harcerzy o kradziez pieniedzy.
~ Młody
ponad rok temu ocena: 83%  94
Gdy orkiestra grała byłem jeszcze w szkole .Jak nic cała klasa musiała uczestniczyć w tym festiwalu a uczniowie zbierać punkty za prace społeczne. Niestety i moi rodzice powiedzieli że nic mi się nie stanie cel szczytny ciepło się ubiorę nie zmarznę . Teraz po latach pokazuję im proces Owsiak vs Matka Kurka. Moje lenistwo i niechęć do czynów społecznych miały rację . Jestem przeciwny zmuszaniu miast instytucji na siłę brania udziału w takich akcjach . Niech zbierają wolontariusze sami za swoje inaczej zaczyna się chucpa zmuszanie innych- pracowników ,uczniów , policjantów strażaków na to co czasem może nie mają ochoty wspierać występować . Oczywiście ktoś ma ochotę proszę bardzo ale bez przymusu. Brawo dla Elbląga
~ nikiminaj
ponad rok temu ocena: 19%  93
Jestesmy gorsi jako narod nawet od zydów ktorych tak nienawidzimy.Zal mi was negatywnie myslacy ze pieniadz przeslonil wam oczy.No coz.Robta co chceta.
~ gfb
ponad rok temu ocena: 56%  92
Może ty nienawidzisz, ale nie gadaj za ogół społęczeń stwa.nienawiść do kogokolwiek jest objawem powaznych problemów.szkoda cię.
~ czytelnik
ponad rok temu ocena: 70%  91
W końcu jakieś miasto zmądrzało. Brawo dla Elbląga!
~ Janos
ponad rok temu ocena: 9%  90
Czas rozdzierać szaty
~ jl
ponad rok temu ocena: 50%  89
ciekawe jakie to szkoly?
~ z.
ponad rok temu ocena: 73%  88
Dobrze, gdyż wszystkie występy zespołów musiał opłacać Urząd Miasta, a pieniądze szły do Owsiaka. Nie stać nas na wydanie ponad 100 - 150 tys., bo tyle to kosztowało co roku.
~ dt
ponad rok temu ocena: 43%  87
ale za to był sprzęt za 20 000 dla szpitala…
~ zigi
ponad rok temu ocena: 23%  86
Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 23 i nr 4 ,tam będzie grane WOŚP z tego co słyszałem.Możemy podziękować PIS-owi. O naszym mieście znoooooowu będzie głośno. Tylko czy o takim rozgłosie nam zależy?
~ Endrui
ponad rok temu ocena: 29%  85
Wilk i jego ekipa nie nadaje się nawet do zamiatania ulic w Elblągu to jest kpina co Pis-ory porobiły niema kasy na Sylwestra trudno ludzie sobie poradzą . Ale żeby nie zorganizować WOŚP to już przesada , jak by chodziło o Rydzyka to na pewno Jurek by się sprężył , bo Jarek by mu tego nie przebaczył .
~ lovefool
ponad rok temu ocena: 0%  84
ks. lub o. Rydzyka - w tej cywilizacji tak się wyrażamy, sowiecko-azjatycki pachole!
~ I co dalej
ponad rok temu ocena: 80%  83
c.d. Mówił Pan o liczbach - czy mógłby Pan krótko wyjaśnić mechanizm wzbogacania się Jerzego Owsiaka na WOŚP? Mechanizm jest tak toporny, że aż dziwi jego trwałość. Znamy ten mechanizm w III RP od lat. Polega to na bardzo prostym schemacie zależności. Firma matka, w tym wypadku WOŚP, jest dojną krową. Firma słup, którą jest „Złoty Melon”, wyprowadza pieniądze z WOŚP. Na końcu mamy firmę krzak, czyli „Mrówkę Całą” należącą do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, która jest podwykonawcą fundacji WOŚP i „Złotego Melona”. Klasyczny układ, gdzie nepotyzm i kreatywna księgowość odgrywa główną rolę. Ponadto Owsiak i jego żona sami się zatrudnili na stanowiskach dyrektorskich, żeby ich wypłaty nie szły do rubryki „wynagrodzenie zarządu”, ale do „wypłaty i koszty pracy”. Oboje zarabiają po kilkanaście tysięcy złotych (od 13 do 19 tys., plus premie) i sami sobie zlecają umowy o dzieło. W swoim czasie w WOŚP była też zatrudniona córka Owsiaków, ale to oddzielny wątek, którego szerzej nie sprawdzałem
~ Sąd w Złotoryi
ponad rok temu ocena: 81%  82
Nie chcą płacić haraczu dla Grupy Trzymającej Puchę Jerzego O.? A to mohery!
~ I co Panie Ryś?
ponad rok temu ocena: 85%  81
Matka Kurka dzisiaj napisał: "Dziś ten sam Owsiak pochwalił system, ratownictwo i szpitale. Obiecał sprzęt dla szpitala (od lat tam nie było tam WOŚP) i nagrodę dla policjanta (pokojowy Patrol go nie szkolił), który uratował Adasia. Oczywiście, mam swoje fobie i antypatie, ale powiem wprost, że takiego prymitywu nigdy nie zaliczył: śp. Lepper, Stan Tymiński, Leszek Bubel, Krzysztof Kononowicz i Jakub Śpiewak. Miałem pisać o czymś zupełnie innym, jednak zmieniłem plany i publikuje to, co powiedziałem i pod czym się podpisuję. Taka jest jest moja powiedź dla człowieka, który nie potrafi odejść, ale odejdzie z całą pewnością w pełnej hańbie".
~ maurycy
ponad rok temu ocena: 18%  80
no to się "czarni" ucieszą,bo będzie większa"taca"
~ fan orkiestry
ponad rok temu ocena: 14%  79
Moim skromnym zdaniem, żeby być przeciwnikiem „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” trzeba być beznadziejnie głupim lub bezinteresownie, bezrefleksyjnie zawistnym, żałosnym i zakompleksionym indywiduum! Jest to akcja, z której Polska i Polacy powinni być dumni!!! Tysiące wolontariuszy, miliony darczyńców jednoczą się we wspaniałej ogólnokrajowej akcji dobroczynnej. Samorządy wspierają akcje, bo jest to dodatkowo impreza karnawałowa, z pozytywnym przesłaniem i spajająca społeczność lokalną! Nikt nikogo nie zmusza do uczestnictwa i datków! Więc, o co wam chodzi jamochłony?
~ Adac
ponad rok temu ocena: 87%  78
Kolego, żeby zebrać 50 milionów na Osiakową chucpę trzeba wydać 50 milionów z budżetów miast a więc z naszych podatków/ Fajny biznes.
~ klops
ponad rok temu ocena: 83%  77
Ale o co tobie chodzi? Jak chcesz to zorganizuj sztab z własnej kasy. Przecież nikt tobie nie broni, ale zrozum co wlasnie napisałeś o tym że nikt nikogo nie zmusza. Gdy za organizację zapłaci miasto to niejako zmusza to wszystkich jego mieszkańców. Miasto nie ma kasy z kosmosu tylko są to pieniądze nas wszystkich.
~ Maciek
ponad rok temu ocena: 77%  76
Z czego dumni mają być ci Polacy? Z tego, że się ich dyma bez mydła?
~ bar
ponad rok temu ocena: 82%  75
Autorze ! Proszę nie używac zdrobnienia "pieniążki" !
~ reven
ponad rok temu ocena: 71%  74
sekundnik mogłeś się zgłosić do organizacji elbląskiego sztabu WOŚP - nikt Ci nie bronił
~ pablo
ponad rok temu ocena: 76%  73
A ten dziennikarzyna to ma zadanie zlecone od Owsiaka, że się tak smuci?
~ z Polski
ponad rok temu ocena: 84%  72
Brawo Elbląg, brawo odważne władze miejskie! Odważyliście się NIE PŁACIC OWSIAKOWI! Znakomity przykład dla całej Polski.
~ maurycy
ponad rok temu ocena: 13%  71
Nie będzie wielkiej orkiestry w Elblągu,bo w Listopadzie jeszcze pisior był prezydentem.ale to się zmieni,bo PO będzie rządzić Elblągiem
~ Lopez o
ponad rok temu ocena: 89%  70
Pan Sekundnik nie kuma problemu..pewnie sam czerpie z innych profity i mówi o tym że Ty czy On i Ono.Przekaz jest jasny... Gdzie jest RP..nasze Państwo i ludzie którzy odpowiadają za standardy życia małych i dużych POLAKÓW..Gdzie jest granica której przekroczyć nie można???
~ obiektywny
ponad rok temu ocena: 73%  69
i bardzo dobrze!!! nie będziemy dorabiac złodzieja i jego rodziny oraz ćpunów na Woodstoku.Nie zyczę sobie aby moje podatki szłyna ten cel.Zamiast marnowania pieniędzy na Woodstok trzeba było przeznaczyć pieniądze na organizacje zbiórki
~ Matrix
ponad rok temu ocena: 83%  68
@sekudnik - siejesz PR-ową propagandę sekty WOŚP- każdy ma prawo korzystać z tego sprzętu, bo płacimy wszyscy na tę hucpę Owsiaka (w podatkach i przez spółki skarbu państwa). Problem rozbija się o to, dlaczego pan Owsiak udaje działalność charytatywną skoro ma posiadłości, samochody i całą rodzinę ustawioną na stanowiskach w WOŚP za gigantyczne wynagrodzenie. Na świecie charytatywność polega na tym, że FUNDATOR SWÓJ ZGROMADZONY MAJĄTEK POMNAŻA I PRZEZNACZA NA ZBOŻNY CEL. Guru Owsiak poprzez siatkę układów stworzył system idealny do funkcjonowania swojego, rodziny i kolesi.
~ sekundnik
ponad rok temu ocena: 22%  67
Tobie też życze tego samego co Maja obyś na łożu swojej śmierci nie zapomniał powiedzieć lekarzom, że wolisz umrzeć niż korzystać ze sprzętu zakupionego przez tego złodzieja Owsiaka! Rozumiem, że podobnie postąpisz gdy twoje dzieci będa w potrzebie leczenia za pieniądze z WOŚP!
~ sekundnik
ponad rok temu ocena: 16%  66
Dalszy ciąg upadku tego miasta aspirującego do rangi gminy postępuje. Widzę, że takim jak cieciorka to pasuje, ciekawe jakiej z jakiej formy rozrywki w tym miescie korzysta. Pewnie z niedzielnych mszy, kilku dróg krzyzowych i pasterki w Boże Narodzenie, to zapewne wystarczająca dla niej rozrywka w ciagu roku. Szkoda, bo to dzięki takim ludziom upada to miasto,a tacy jak cieciorka płaczą za wyjeżdzajacymi za chlebem dziećmi, chyba że jest starą panną i codzienny różaniec zamienia wszystkie smutki w szeroki uśmiech. Tacy właśnie ludzie którzy tu hejtują przeciwko jakiejkolwiek rozrywce w mieście i wybierają te same od lat przyczyniają się do upadku tego miasta, co gorsza są z tego powodu szcześliwi - głupcy czy nieświadomi swojej głupoty?
~ cieciorka
ponad rok temu ocena: 85%  65
Sekundnik słoneczko ty moje wątpię czy wydałeś choć 1/1000 tego co ja na WOSP. Problemy ze sztabem znam z autopsji więc weś pigułkę.....
~ johnny
ponad rok temu ocena: 18%  64
Takim rozumowaniem nie pomagajmy nikomu.Kazdy widzi tylko ,,pieniadze",przewalki,kradziez,oszustwo itp.itd.Niech kazdy zamknie sie w czterech scianach i cieszy sie ze sasiad biede klepie,choruje,dzieci glodne chodza...Jesli panstwo jest niewydolne to my bardziej nie musimy nic robic bo co to nas obchodzi????My juz nie musimy sie martwic o drugiego czlowieka bo to panstwo musi i powinno wszystkim zapewnic byt i bogactwo...Ludzie czy wy jeszcze macie cos z czlowieczenstwa?????
~ Z Polski
ponad rok temu ocena: 89%  63
Nikt Ci nie broni zrobic darowizny potrzebującemu. Chodzi o to, żeby nie finansowac drogiej, obłudnej i bezczelnej hucpy Owsiaka. Brawo Elbląg!!!
~ dex
ponad rok temu ocena: 88%  62
WOŚP jest w całości finansowa z tego "niewydolnego" państwa, tylko przez pośrednika (w tym wypadku pośrednikiem jest WOŚP). Pomyśl dwa razy zanim napiszesz po raz kolejny coś tak idiotycznego. A może tak warto cały establiszment RO wypierdolić na zbity pysk, skoro od dwudziestu kilku lat cały czas trzeba zebrać? Ja słyszę w mediach, że żyjemy w luksusach na zielonej wyspie, a Ty piszesz o niewydolności... Schizofrenia?
~ cieciorka
ponad rok temu ocena: 84%  61
To bardzo dobra wiadomość bo dość błazenady i kpin z nas mieszkańców darczyńców ! Przypomnijcie sobie afery "nie"ZBIÓRKI pieni9edzy za komendanta Adriana Greczycho i sprawy w prokuraturze, która następnie została umorzona bo z wielu podejrzanych nie można było wytypować winnego zniknięcia kilkudziesięciu tysięcy złotych. No a ostatnia ekipa to po prostu wykazała się leniwym działaniem i brakiem logicznego myślenia lepiej więc nie organizować wcale niż znowu miałaby być jakaś afera na całą Polskę.....Co do epoki trochę mnie to dziwi...czy zapłacono harcerzom za trzy lata wynajmowania budynku w parku modrzewie?
~ Radek
ponad rok temu ocena: 60%  60
Niewykluczone, panie redaktorze.
~ pampi - ZAWADA
ponad rok temu ocena: 83%  59
Jeżeli ma być organizowana jakaś " zbiórka " pieniędzy to nie może być TAK , że przekracza ona, jej koszt organizacji . Pieniądze miejskie to pieniądze elblążan . , tak nawiasem . Bo sama idea jak najbardziej słuszna . Zapewne inaczej by było , gdyby udało się pozyskać sponsorów . Ale tu w Elblągu , takich co mogli by, jest bardzo niewielu i na wagę złota.
~ Maja
ponad rok temu ocena: 88%  58
Powtarzasz SEKUDNIK PR-owe frazesy sekty.
~ sekundnik
ponad rok temu ocena: 8%  57
Maja, obyś nigdy nie musiała korzystać ze sprzetu zakupionego przez WOŚP, a nawet jeśli będziesz musiała to mam nadzieję, że powiesz te słowa "że nie potrzebujesz pomocy od tego złodzieja Owsiaka i wolisz umrzeć niż skorzystać ze sprzetu ktry kupiono z jego złodziejskiej akcji" tacy tchórze jak ty potrafią tylko hejtować, ale żeby coś samemu zrobić, to zapomnij. Szkoda, że pozwala się ludziom krytykującym WOŚP korzystać ze sprzętu zakupionego z pieniędzy zebranych od darczyńców!
~ Maja
ponad rok temu ocena: 82%  56
Takich co by mogli - jest w Elblągu wielu ale takich, którzy chcą z ciężko zarobionych pieniędzy sponsorować Owsiaka, jego żonę, dzieci i przyjaciół królika - nie ma. Sponsorami są ludzie układu, czyli spółki skarbu państwa, które zamiast wpłacać pieniądze do kasy Państwa z zysków, lub ograniczać straty za które my podatnicy płacimy z podatków - są sponsorami wielkimi!!! Płacimy na WOŚP trzy razy- z budżetu miast i gmin, z budżetów spółek skarbu państwa i wrzucając do puszki. Oprócz tego po czwarte płacimy na NFZ - do czego to kurwa podobne?!!!!
~ 121212
ponad rok temu ocena: 82%  55
Nie będzie żebrania w tym roku, okropne. Widac ludzie przegladaja na oczy
~ wniosek
ponad rok temu ocena: 81%  54
I bardzo dobrze, dlaczego dzieci w zimnie mają zaczepiać ludzi i zbierać datki. Jak ktos chce być darczyńcą to ustawić przeźroczyste pudło np. w Swiatowidzie i ludzie znajdą i wrzucą. Nikt nie liczy kosztów pochodnych z taka organizacją, a pokrywać potem musimy My wszyscy. Na wszystko jest rada.
~ byk
ponad rok temu ocena: 64%  53
Nie wykluczone ????
~ jestemzelblaga
ponad rok temu ocena: 18%  52
Pani Gabrysi najwyraźniej się znudziło pomaganie innym, a szkoda! W tym roku elblążanie będą w takim razie brać udział w aukcjach i pieniążki puścimy przelewami!
~ Belzebub !!!
ponad rok temu ocena: 77%  51
WIELKIE ZERO trafi do potrzebujących z aukcji!!!
~ Trix
ponad rok temu ocena: 88%  50
Nic prostszego Panie Ryś- sam Pan zostań sztabem WOŚP. Wywal swoje pieniądze, a później pisz, że Elbląg będzie sławny negatywnie. Łatwo się "splendoruje" za cudze prawda? Może redakcja elbląg. net zostanie sztabem? W czym problem - puszeczki i żebranko - zapraszamy.
~ Zdzisław Trąba i Józek Bęben
ponad rok temu ocena: 81%  49
Nia mamy zamiaru sponsorować prywatnej firmy Owsika o nazwie "ZŁOTY MELON"> Jeśli już to sami, bez pośredników znajdziemy potrzebujacych i pomozemy indywidualnie, bez medialnego nagłaśniania.
~ Marta
ponad rok temu ocena: 73%  48
Nie wolno sponsorować oszusta, bo to nie jest żadna pomoc dla potrzebujących.
~ g
ponad rok temu ocena: 19%  47
tylko Wróblewski został prezydentem i już nic nie ma. zobaczymy kiedy zostaniemy wioską przy Olsztynie
~ Dorian
ponad rok temu ocena: 25%  46
@XYZ - IMBECYLU- Pan Wilk zagwarantował w budżecie miasta pieniądze na ŚWIATEŁKO DO NIEBA, scenę etc... Zabrakło chętnych do pracy charytatywnej przez kilka miesięcy na rzecz Pana Owsiaka - ale nic straconego - bierz się IMBECYLU do pracy - dla chcącego nic trudnego! :-)
~ xyz
ponad rok temu ocena: 28%  45
imbecylu brak wośpu zawdzięczamy Wilkowi nie Wróblowi
~ Czypiel
ponad rok temu ocena: 82%  44
Jak zwykle pan Rysio popisał sie elokwencją i dobrym chumorem. Pan sobie konstytucje RP poczyta.To Państwo ma zapewnić godne życie obywatelowi i sie nim opiekować gdy zajdzie taka potrzeba..a wygląda to tak że sami musimy sobie pomagać i dokładać na różne akcje żeby pewne instytucje funkcjonowały Pytam sie teraz..Czy Pan Owsiak,posłowie, senatorzy i inne instytucje robiły by dla Polski to co robią za darmo???W czynie społecznym:)))Kto do korytka sie dorwie to niestety po kaske..nie dla dobra innych .Ignorancja,bezmózgowie i chamstwo .Dzieci Panie szanowny i opieka najwyższej jakości nad nimi to zasrany obowiązek Państwa a nie kwestia zbieractwa kasy.Smutne czasy nastały.
~ fdbg
ponad rok temu ocena: 74%  43
Używanie słowa "pieniążki"jest niepoprawne i infantylne,panie dziennikarzu.
~ Waldek puzon
ponad rok temu ocena: 86%  42
Nie widzę powodu żeby miasto sponsorowało pana Owsiaka.Cel oczywiście jest szczytny i trzeba pomagać...tylko dlaczego ktoś żyje na koszt obywateli...Zadłużenie miasta jest tak duże że nie stać nas na imprezy które tak naprawdę mogą sie odbyć przy zaangażowaniu innych instytucji..Może ZUS Policja inne służby zrezygnują z premi i innych przywilejów i zorganizują koncert charytatywny??? Zastaw sie a postaw sie..polski slogan ale jakże prawdziwy Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi:)))
~ dex
ponad rok temu ocena: 89%  41
Czytam komentarze w ogólnopolskich mediach i wyglądają w większości tak: "godzinę temu - Elbląg tylko na tym zyska! Należy przekonywać mieszkańców innych miast, że organizując WOŚP tracą na rzecz prywatnej kabzy tego resortowego prymitywnego, cwanego POmiota".
~ Arczibar
ponad rok temu ocena: 27%  40
Wszystko wina Wilka. Ludzie opamiętajcie się może spójrzcie w lustro i zadajcie sobie pytania co wy zrobiliście dla tego miasta. ???? Sztab nie zgłosił zamiaru organizacji imprezy. to nie wina UM tylko WOŚP-u . Najwyraźniej Owsiak nie ma w Elblągu ludzi którzy mogliby się tym tematem zająć.
~ dex
ponad rok temu ocena: 93%  39
On nigdzie nie ma takich ludzi. Wszędzie wszyscy muszą się sami zorganizować, sami opłacić wszystko i sami zebrać i sami przekazać dla jak to pisał Matka Kurka - romskiego maczo - aby on część łaskawie przeznaczył na sprzęt poza przetargami, na słowo honoru, że jest uczciwy, część wydał na łudstok, a kilkadziesiąt banieczek przytulił na rzecz siebie i swojej rodziny...
~ klops
ponad rok temu ocena: 36%  38
Obiecywaczy polepszenia sytuacji w Elblągu było w bród ale jak nie mają w tym swojego interesu polityczno-finansowego to liczą na miasto. Może tym razem zorganizują marsz stu przeciwko braku WOŚP.
~ TRR
ponad rok temu ocena: 91%  37
Do ludzi zaczyna powoli docierać prawda - poszukajcie "Matka Kurka" i historię jego procesu z Owsiakiem, a to jeszcze nie koniec... Nawet w arytykule pojawia się zdanie "Prawdopodobnie wszystko rozbija się, jak zwykle, o pieniądze, których nie ma" - własnie, żeby Orkiestra funkcjonowała musi na to iść masa pieniędzy z budżetu państwa i samorządów. Tego wsparcia nie mają inne fundacje.
~ powiec
ponad rok temu ocena: 24%  36
Ja myślę, że to była celowa zagrywka Wilka, przecież pisiory nienawidzą Owsiaka i Orkiestry oni wolą kasę dawać ojcu biznesmenowi z Torunia na działalność pislamskiej semty!
~ Dorian
ponad rok temu ocena: 0%  35
Pan Wilk zagwarantował w budżecie miasta pieniądze na ŚWIATEŁKO DO NIEBA, scenę etc... Zabrakło chętnych do pracy charytatywnej przez kilka miesięcy na rzecz Pana Owsiaka - ale nic straconego - bierz się powiec do pracy - dla chcącego nic trudnego! :-)
~ zadowolony
ponad rok temu ocena: 74%  34
Owsiak za duzo przekretów zrobił, dobra reakcja Elblążan
~ Nowodworzanin
ponad rok temu ocena: 16%  33
Beka z dresiarskiego "Elblonga". :-D
~ Szaman
ponad rok temu ocena: 73%  32
Regulamin - Redakcja.
~ ssman
ponad rok temu ocena: 80%  31
W końcu może ten złodziej owsik się skończy. Jeżeli wykażecie minimum zainteresowania osobą owsika i jego spółek to dowiecie się gdzie wrzucając złotówkę do puszki ląduje każde 80 groszy. Macie go za "świeckiego świętego" a to po prostu wyłudzacz kasy, żyje sobie za waszą kasę jak pączek w maśle. Nie mam nic do inicjatywy zbiórki charytatywnej aby pomóc potrzebującym, ale niech ten facet bez jaj i honoru stanie przed wami i powie uczciwie słuchajcie wrzucajcie do puchy ja tam coś dofinansuję ale tyle i tyle idzie na woodstock i moje fury i mieszkania oraz wakacje 20 razy w roku dla całej rodzinki. Z taką wiedzą ludzie już tak chętnie by nie wrzucali. Są inne fundacje, które docierają do konkretnych potrzebujących i tych warto wspierać. ps. Poczytajcie co pisze "matka kurka" bloger, który dotarł i zdemaskował rodzinne biznesiki owsika i jego rodziny. Miesiąc temu owsik przegrał z blogerem proces a sędzia nie zostawił na owsiku suchej nitki. Tego oczywiście nie powiedzą wam w tvn-ach
~ gość
ponad rok temu ocena: 18%  30
Wielka szkoda :/ A zwłaszcza że nasze miasto dostało więcej pieniędzy od orkiestry niż udało się zebrać..
~ Marta
ponad rok temu ocena: 67%  29
Udało zebrać to jedno, a wydano na organizację to drugie - wątpię, żeby udało się to zbilansować z wartością zakupionego sprzętu.
~ tuiteraz
ponad rok temu ocena: 25%  28
Widzę po komentarzach, że w Elblągu sami nieudacznicy którzy myślą żeby wyjechac a nie przyjdzie nikomu do glowy żeby zrobić coś zeby wyjezdzać nie było trzeba. Ja na przyklad bylem biedny ale zmienilem to i zyje mi sie dobrze, uśmiecham się tylko jak ktoś mi mówi, że jego syn czy córka sobie PORADZILI... bo wsiedli w samolot i wyjechali do Anglii. A mieszkają tam w sześciu w mieszkaniu z jednym kiblem.
~ gość
ponad rok temu ocena: 28%  27
krzyżak jaki ty kozak jesteś,a sam pewnie marzysz żeby tylko wyjechać i choć na budowie pracować aby za euro
~ Krzyżak
ponad rok temu ocena: 69%  26
Nie wiem dlaczego mam marzyć o pracy na budowie za granicą? Sorry chłopie, nie wiem co bierzesz, ale bierz po pół.
~ zdrapka
ponad rok temu ocena: 25%  25
Dobrze że już za 4 dni wyjeżdżam nic nie strace bo nic nie będzie heh :)
~ Lola
ponad rok temu ocena: 60%  24
Jezus maria to jedź i nie wracaj, ariwederczi roma -.-
~ zdrapka
ponad rok temu ocena: 19%  23
Dobrze że już za 4 dni wyjeżdżam nic nie strace bo nic nie będzie heh :)
~ Krzyżak
ponad rok temu ocena: 74%  22
Buty na drogę, myślę iż wiele osób cieszy się z Twojego wyjazdu, a Elbląg na tym zyska. W końcu zasiłek możesz pobierać gdziekolwiek.
~ erazm
ponad rok temu ocena: 29%  21
W katolickim, pisowskim mieście, Owsiak miał wstęp wzbroniony.
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 38%  20
Nie mam wątpliwości, że załatwił to Wilk. Dobrze, że się go pozbyliśmy.
~ klops
ponad rok temu ocena: 84%  19
A czemu niby miasto ma dokładać a śmietankę spije kto inny?
~ ????
ponad rok temu ocena: 17%  18
Elblag jak zawsze znowu bedzie slynny ! Szkoda komentowac bo brak słów jak te miasto umiera ludzie wezcie sie wkoncu ogarnijcie uciekajcie z tego miasta zanim bedzie z apozno. Juz sie smieja z Elblaga a to dopiero poczatek
~ dex
ponad rok temu ocena: 88%  17
Kolejne komentarze ogólnopolskie z cyklu: "to miasto podoba mi się bardzo dało odpór temu cwaniakowi, który żyje na koszt naiwnych ludzi"
~ Dex
ponad rok temu ocena: 88%  16
No co ty? Czytam komentarze w ogólnopolskich mediach i wyglądają w większości tak: "godzinę temu - Elbląg tylko na tym zyska! Należy przekonywać mieszkańców innych miast, że organizując WOŚP tracą na rzecz prywatnej kabzy tego resortowego prymitywnego, cwanego POmiota".
~ Marta
ponad rok temu ocena: 74%  15
A co ci przeszkadza, że się śmieją z Elbląg?! Ty się śmiej z nich - proste.
~ Elblążanka21
ponad rok temu ocena: 33%  14
I to wszystko przez Wilka bo to on był jeszcze prezydentem i wolał myśleć o swoich sprawach niż o zbiórce szkoda słów tak źle jeszcze nie było ... a no i sylwestra brak...
~ wert
ponad rok temu ocena: 61%  13
I bardzo dobrze! Brawo za decyzje, nie ma co dorabiac Owsiaka. Podajcie ile kosztowala irganizacja, a ile bylo kasy zebranej.
~ bynio199
ponad rok temu ocena: 52%  12
Na koniec swojej kariery jako prezydent się popisał, no ale już były prezydent.
~ Michał Kamiński
ponad rok temu ocena: 4%  11
to Sylwestra nie będzie, WOŚPU nie będzie, ciekawe czy w następnym roku Dni Elbląga będą? Dobrze, że pojechałem studiować do Torunia i raczej już tu zostanę, lecz nurtuje mnie to co się dzieje z moim rodzinnym miastem! Została tam moja młodsza siostra, chyba będę zmuszony ją wyciągnąć z tego nudnego miasta.
~ Krzyżak
ponad rok temu ocena: 62%  10
Ja też się cieszę że wyjechałeś. Ojciec dyrektor niech ma Cię w swojej opiece.
~ sinuhe
ponad rok temu ocena: 79%  9
Czyli koszty tego "show i bicia piany" są WYŻSZE niż zebrane do puszek pieniądze ?????? To chyba oczywiste , że czas z tym skończyć !
~ laponeczka
ponad rok temu ocena: 26%  8
WSTYD JAK ZWYKLE ELBLĄG
~ Tom
ponad rok temu ocena: 0%  7
komentarz równie głupiutki jak nick;-)
~ Marek
ponad rok temu ocena: 81%  6
Wstyd to kraść droga "laponeczko". A Pan Owsiak jak się okazuje wyciąga przez spółeczki zależne od WOŚP fortunę - i to jest wstyd!!! Co potwierdził Sąd.
~ Gość
ponad rok temu ocena: 76%  5
I bardzo dobrze nie będziecie szopek
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.