› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

W Elblągu rozpoczęło pracę Biuro Interwencji Obywatelskiej

› bieżące ponad rok temu    26.06.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 9 ocen 2 / 100%
A A A
W Elblągu rozpoczęło pracę Biuro Interwencji Obywatelskiej fot. Marcin Mongiałło

Będziemy pomagać osobom skrzywdzonym przez państwo – zapowiadają władze elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj, 26 czerwca, odbyła się konferencja prasowa podczas której ogłoszono powstanie w Elblągu Biura Interwencji Obywatelskiej. Koordynatorem został senator RP Jerzy Wcisła.

Każdy obywatel, który czuje się pokrzywdzony przez służby państwowe może przyjść do biura Platformy Obywatelskiej, mieszczącego się w hotelu Arbiter, gdzie z pełną dyskrecją może opowiedzieć o swoim problemie. Biuro Interwencji Obywatelskiej w Elblągu funkcjonuje od około 2 tygodni

- poinformował senator.

W tej chwili prowadzę sprawę związaną z Krajową Administracją Skarbową. Byłemu pracownikowi służby celnej nie przedłużono umowy o pracę w KAS. Ta osoba czuje się skrzywdzona. Interwenowałem w tej sprawie u pani dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału. Czekam na odopwiedź w tej sprawie

- dodał.

Mamy na naszym terenie takie informacje, że nie wszyscy UB-ecy stracili pracę (w KAS - przyp. redakcji), ale jednocześnie stracii pracę ludzie, którzy pracowali przez wiele lat nienagannie. Jest osoba, która ma jedno dziecko młodociane, chore, a drugie na studiach i nagle ta osoba straciła pracę. Pracownik nienaganny. Najprawdopodobniej przyczyną zwolnienia tkwi w osobistej ansie osoby, która jest jego przełożoną

- opisał pierwszy przypadek, z którym pokrzywdzony zwrócił się do elbląskiego biura.

Przypomnijmy w tym miejscu, że 1 marca weszła w życie ustawa zmieniająca struktury administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej. Obecnie służby te działają pod jednym wspólnym szyldem Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). W ustawie jest zapis, że pracownicy tych służb powinni dostać propozycję nawiązania stosunku pracy po 3 miesiącach funkcjonowania KAS. Niestety, wielu pracowników takiej propozycji do dzisiaj nie otrzymało.

Senator RP Jerzy Wcisła przypomniał genezę inicjatywy tworzenia przez Platformę Obywatelską Biur Interwencji Obywatelskiej w całęj Polsce, która jest związana ze sprawą śmiertelnego pobicia przez policjantów Igora Stachowiaka:

To, że ten fakt miał miejsce jest oczywiście naganny. Każdy człowiek może zawieść, nawet policjant. Takie rzeczy niestety się zdarzają. Znacznie gorsze w naszym odczuciu jest to, że ten fakt można było przez rok ukrywać. (...) MWSiA przejęło władzę kontrolną w policji. Sprawa nie wyszła na światło dzienne. W odpowiedzi Platforma Obywatelska postanowiła zakładać Biura Interwencji Obywatelskiej, gdzie będą zbierane wszystkie informacje o przypadkach, w któych obywatele zostali pokrzywdzeni przez służby państwowe. Tym ludziom przede wszystkim będziemy chcieli pomóc.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AKCJA T4
ponad rok temu ocena: 60%  9
Dajcie sobie spokój!To śmieszny mały człowieczek!A może robak,nierób!
~ kasia
ponad rok temu ocena: 60%  8
Gdzie jest to biuro? Chętnie udam się tam z prośba o ukaranie byłego prezydenta miasta Nowaczyka i byłego przewodniczącego Rady Miasta Wcisło za wycięcie 6 ponad stuletnich drzew w historycznej dzielnicy Elbląga przy ulicy Saperów. Przetrwały kajzera Fryderyka Wilhelma, Adolfa Hitlera, Stalina. Niestety nie przetrwały dwuletnich rządów PO w Elblągu!
~ red.
ponad rok temu ocena: 0%  7
Zapraszam do kontaktu w tej sprawie (ponad 100-letnie drzewa) z redakcją elblag.net.
~ pytam
ponad rok temu ocena: 50%  6
A jak przejmą władzę to zwiną te biuro?
~ e
ponad rok temu ocena: 67%  5
Złdzieje będą doradzać jak okradac Polskę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji  hejt !
~ mario
ponad rok temu ocena: 82%  4
Skoro pomagają osobom skrzywdzonym przez państwo, to czy ja mogę się do nich udać jako wyborca oszukany przez rząd Platformy Obywatelskiej?
~ hhfh
ponad rok temu ocena: 67%  3
Jaś Fasola :D
~ WWA
ponad rok temu ocena: 75%  2
ŚMIECH NA SALI, ZNÓW TEN LANSER, A JUŻ BYŁO PARE DNI SPOKOJU, UDAJE WIELCE ZATROSKANEGO O INNYCH. WSTYD I OBLUDA.!!!!
~ Anonimek1
ponad rok temu ocena: 82%  1
A na działania PO w szpitalu też można donieść ? Bo SOR coś słabo sobie radzi...
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.