› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

W Elblągu rozegrano Mistrzostwa Służby Więziennej w Samoobronie i Technikach Interwencyjnych

› bieżące 5 miesięcy temu    5.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W Elblągu rozegrano Mistrzostwa Służby Więziennej w Samoobronie i Technikach Interwencyjnych fot. nadesłane

Profesjonalni i niezawodni  - XIV Okręgowe Mistrzostwa Służby Więziennej w Samoobronie i Technikach Interwencyjnych. Zacięta rywalizacja w sportowym duchu walki fair play, rzutkość i profesjonalizm – tym charakteryzowały się tegoroczne mistrzostwa w samoobronie i technikach interwencyjnych, zorganizowane przez Areszt Śledczy w Elblągu.

Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo - Sportowej w Elblągu. Uroczystego otwarcia dokonał  Dyrektor elbląskiego aresztu ppłk Robert Witkowski życząc zmagającym się drużynom udanych starć na macie  i sukcesów w osiąganych wynikach.

W mistrzostwach wzięły udział drużyny z  z aresztów śledczych w Elblągu,  Wejherowie, Starogardzie Gdańskim oraz zakładów karnych w Kwidzynie, Sztumie,  Gdańsku-Przeróbce i Malborku.

Wystawione drużyny musiały się wykazać nie tylko umiejętnościami praktycznymi w stosowaniu technik interwencyjnych i samoobrony, ale również szeroką wiedzą teoretyczną w tym zakresie. Praktyczne konkurencje zostały bowiem poprzedzone pisemnym testem ze znajomości przepisów ochronnych. 

W trakcie Mistrzostw, czterech sędziów punktowych i sędzia główny oceniali osiągnięcia z zakresu: 
-strzelania z broni palnej, przy użyciu repliki pistoletu P-99 Walther
-stosowania technik interwencyjnych i samoobrony
-pisemnego test wiedzy. 
Ocenie podlegała nie tylko poprawność wykonania określonej techniki samoobrony lub interwencji, ale również trafność jej wyboru w stosunku do zagrożenia, dynamika wykonania oraz skuteczność i bezpieczeństwo zastosowania w konkretnych sytuacjach ataku i obrony. Szczególnie efektowne okazały się techniki z wykorzystaniem kajdanek, pałek służbowych, atrap noży i broni palnej. 

W pracy funkcjonariusza Służby Więziennej, pracującego w bezpośrednim kontakcie z agresywnym skazanym,  są to umiejętności nie do przecenienia, gdyż  niejednokrotnie ratują zdrowie i życie. 

W finale XIV Okręgowych Mistrzostwach SW w samoobronie i technikach interwencyjnych trzy pierwsze puchary zdobyły kolejno drużyny z  Aresztu Śledczego w Elblągu, Zakładu Karnego  w Sztumie oraz Zakładu Karnego w Kwidzynie . 
W kategorii indywidualnej najlepszy był st.kpr. Krzysztof Daniszewski z ZK Sztum. Drugie miejsce zajął st. kpr. Sebastian Kubicki z Elbląga i trzecie miejsce należało do sierż. Roberta Szostaka z ZK Kwidzyn. Czempioni otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, a wszystkie zespoły pamiątkowe dyplomy.
Dyrektor Aresztu Śledczego w Elblągu ppłk Robert Witkowski złożył gratulacje zwycięzcom i podziękowania za wspaniałą sportową rywalizację i życzył sukcesów w  sportowych zmaganiach za rok. 

Kpt. Anna Downar, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.