› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

W Elblągu przybędzie ok. 1000 miejsc pracy?

› biznes 8 miesięcy temu    18.01.2020
Informacja prasowa
komentarzy 13 ocen 3 / 100%
A A A
W Elblągu przybędzie ok. 1000 miejsc pracy? fot. Joanna Urbaniak, UM w Elblągu

W minioną środf, 15 stycznia 2020 r., Kamieniczkach Elbląskich odbyło się spotkanie noworoczne Prezydenta Witolda Wróblewskiego z lokalnymi przedsiębiorcami. Było ono okazją do rozmów na temat efektywnej współpracy samorządu z elbląskim biznesem i światem nauki.

W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli największych firm różnych branż, elbląskich uczelni wyższych oraz instytucji i organizacji zrzeszających i wspierających lokalnych przedsiębiorców.

To już tradycja, że u progu Nowego Roku spotykamy się, aby porozmawiać o współpracy, wymienić doświadczenia i wiedzę w sprawach ważnych dla rozwoju miasta i lokalnych firm. To również okazja do podziękowania Państwu za dotychczasową współpracę i wspieranie naszych przedsięwzięć, w tym kulturalnych i sportowych. Wiele z nich nie byłoby możliwych, gdyby nie Wasza pomoc

– mówił Prezydent Witold Wróblewski.

Prezydent przedstawił przedsiębiorcom aktualną sytuację finansową miasta, zrealizowane i planowane projekty inwestycyjne, w tym informację o planowanej budowie miejskiego źródła ciepła, czy możliwościach rozwojowych wynikających z budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

W spotkaniu uczestniczył również prezes (powołanej w listopadzie, przez Agencję Rozwoju Przemysłu i elbląski samorząd) spółki Fabryka Porta Mare, która realizować będzie budowę nowoczesnego biurowca na Wyspie Spichrzów, w ramach Programu Fabryka.

Inwestycja szacowana jest na 50-60 mln zł. Jeszcze w tym roku gotowa ma być koncepcja biurowca. W następnym roku będzie przygotowana dokumentacja projektowa  oraz przetarg na budowę.  Mamy ambicję, aby był to nowoczesny budynek, spełniający najwyższe normy. Jeśli chodzi o komercjalizację to jest to 1000 m2, szacujemy, że ok. 1000 miejsc pracy. Mam nadzieję, że te plany uda nam się zrealizować  i przyczynimy się do rozwoju państwa pięknego miasta

– podkreślał Dariusz Andrzejewski, prezes spółki Fabryka Porta Mare

Uczestnikom spotkania zaprezentowana została również oferta otwartego w ubiegłym tygodniu Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej, które ma stać się kuźnią kadr dla lokalnych przedsiębiorców.

Joanna Urbaniak
Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (13)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Albert Pierrepoint
8 miesięcy temu 13
Biurowiec? A po "wuj"? Znów urzedasy,biura i stosy goniących siebie papierów. Fabrykę! Nie mylić z montownią w Polsce ,obsługiwaną przez niewolników.
~ Ryszard Klim
8 miesięcy temu 12
Przecieram oczy i zastanawiam się , czy mamy rok 2009. Z tego roku pochodzi "Studium Wykonalności dla EPT na Modrzewinie południe". Miało być 2500 miejsc pracy. W Centrum Logistycznym jest chyba kilkunastu zjadających prawie 2 mln rocznie. Puste przestrzenie. Można śmiało by adaptować budynek pod ten Program Manufaktura, a sporo milionów przeznaczyć na 'uzbrojenie" Terkawki. A tak mamy kolejny "szklany dom".
~ nemesis
8 miesięcy temu 11
zacznijmy od tego że co z tego iż ma być 1000 miejsc pracy a co z jakością tych miejsc? zakładam że to będą miejsca za najniższą krajową i minimalne kompetencje a co ze stanowiskami specjalistów?
~ kovalski
8 miesięcy temu ocena: 83%  10
małe pytanko gdzie te 1000 osób będzie parkowało ??? bo jak na razie w naszym mieście nie myśli się o parkingach przy nowo powstałych firmach bo każdy mówi że jakoś to będzie .
~ WAW
8 miesięcy temu 9
A w korporacjach w Warszawie jak się pracuje? Przecież bywa, że ludzie są tam poupyychani na małej powierzchni i przychodzą do pracy na 3 zmiany. Wszystko po to, żeby maksymalnie wykorzystać przestrzeń użytkową, która bardzo dużo kosztuje.
~ Oj Oj
8 miesięcy temu ocena: 75%  8
gdzie te 1000 osob bedzie pracowalo? oni naprawde mysla ze 1 pracownik bedzie zajmowal 1 metr kwadratowy ?
~ Gosc
8 miesięcy temu ocena: 75%  7
A co ci ludzie mieliby tam robic i dla kogo. Bo ze zbudowanie budynku nie przybedzie nagle 1000miejsc pracy, moze kilka najwyzej dla sprzataczki i ciecia.
~ rencista
8 miesięcy temu ocena: 100%  6
Oby. I oby płacili, a nie ludzie zasuwali za darmo.
~ Pick
8 miesięcy temu ocena: 60%  5
Cieszylbym sie gdyby byl wyzszy od Mikolaja ! Juz czas !
~ Realista
8 miesięcy temu ocena: 100%  4
Na wysoie spichrzow w zabytkowej dzielnicy, co za bzdury piszesz?
~ Taki jakis tam
8 miesięcy temu ocena: 75%  3
"Jeśli chodzi o komercjalizację to jest to 1000 m2, szacujemy, że ok. 1000 miejsc pracy", haha super powierzchnia, jakies 33x30m2, jedna osoba na 1m2, jak kury w chowie klatkowym
~ Obywatel
8 miesięcy temu ocena: 80%  2
Nawet na 3 zmiany to ciasno będzie
~ korpo
8 miesięcy temu ocena: 56%  1
A brał pan pod uwagę pracę na trzy zmiany?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.