› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

W Elblągu powstanie masowy punkt szczepień

› bieżące ponad rok temu    8.04.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W Elblągu powstanie masowy punkt szczepień

Jak informuje Radio Olsztyn, Elbląg będzie miał masowy punkt szczepień. Jest on organizowany w hali sportowej przy alei Grunwaldzkiej.

Władze Elbląga zapewniają, że przygotowania są daleko posunięte, uruchomienie punktu planowane jest zgodnie z terminami założonymi w rządowym programie. To oznacza, że pierwsi chętni zostaną tam przyjęci już 19 kwietnia.

Elbląski samorząd nie zdecydował się na uruchomienie punktu szczepień w namiotach czy samochodowego typu drive-thru. Został przygotowywany w największej hali sportowej w mieście.

- To miejsce dobrze skomunikowane i z dużym parkingiem. Obszerne wnętrza pozwolą na stworzenie koniecznego zaplecza dla medyków i poczekalni dla oczekujących na szczepionkę. Samo szczepienie odbywać się będzie na płycie boiska. Będzie tam 6 punktów, które tygodniowo mogą obsłużyć nawet 3 i pół tysiąca chętnych - informuje prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Władze miasta szacują, że przy odpowiednich dostawach, w ciągu tygodnia mogłoby szczepić się nawet 5 i pół tysiąca osób. W tej chwili w Elblągu jest 19 punktów szczepień. Nie wszystkie poradnie rodzinne zdecydował się na ich otwarcie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.