› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

W Elblągu pobiegną ku czci Żołnierzy Wyklętych?

› sport ponad rok temu    23.12.2016
Maciej Markowski
komentarzy 7 ocen 2 / 100%
A A A
W Elblągu pobiegną ku czci Żołnierzy Wyklętych? fot. archiwum elblag.net

Elbląg ma już dwie sporej wielkości imprezy sportowe o charakterze patriotycznym: Bieg Piekarczyka oraz Bieg Niepodległości. Każda z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie i przyciąga więcej chętnych, którzy w aktywny sposób pragną upamiętnić ważne wydarzenie. Do tych dwóch imprez mogłaby - zdaniem radnego Rafała Traksa - dołączyć kolejna, która byłaby hołdem dla "bohaterstwa i heroizmu" Żołnierzy Wyklętych. Bieg niezłomnych żołnierzy miałby wpisywać się idealnie w miejski kalendarz imprez i odbywać 1 marca, kiedy też obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości taki wniosek przedłożył podczas Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Według Rafała Traksa "coraz więcej miast upamiętnia bohaterstwo i heroizm niezłomnych żołnierzy" w taki właśnie sposób, a ponadto impreza biegowa datowana na 1 marca wpasowałaby się w kalendarz imprez i dlatego można by ująć bieg w planach organizacji imprez sportowych. Mielibyśmy wtedy:

1 marca - BIEG ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

26 czerwca - BIEG PIEKARCZYKA

11 listopada - BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

- Mielibyśmy trzy fajne imprezy biegowe, dwie o charakterze patriotyzmu krajowego oraz jedną nawiązującą do patriotyzmu lokalnego - podkreśla radny.

Żadne konkrety jeszcze nie padły, ale przeciętny koszt organizacji takiej imprezy waha się w granicach 50 tysięcy złotych.

Jak Wam się podoba taki pomysł na uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych?

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Prawda i gó.no prawda
ponad rok temu ocena: 80%  7
Aha ... bieg z przystankami. Np. Tulice-Czernin-Sztum; tu bohaterska Inka przestrzeliła dwie czaszki dwóm ...ujowym Polakom; Susz - Myślice - Witoszewo; tu bohaterski major Zygmunt Sz. skasował jednego mierniczego co to ośmielił się pańską ziemię dzielić i na okrasę skasował kierownika szkoły co to źle o sanacyjnym raju się wypowiadał... Miłomłyn: Tu bohaterska Inka zadekowała się przed sprawiedliwością, z płonną nadzieją że jej zbrodnie ujdą na sucho. I tak dalej.
~ Roman
ponad rok temu ocena: 75%  6
"W Elblągu pobiegną ku czci Żołnierzy Wyklętych?". To tytuł z artykułu. NSZ nigdy nie podlegały żadnej władzy, czy tej z Londynu, czy tej z Krakowa. Gdy ich partyzanci byli głodni, podlegali żołądkowi. Odeszli z hitlerowcami, zgodnie i w porozumieniu. Nigdzie nie wyczytałem, że NSZ jakiegoś napastnika niemieckiego, na nasze ziemie, zabiły. Naszych, wielu. Np. za obronę ostatniego wieprzka!
~ Uzi
ponad rok temu ocena: 50%  5
A ja chętnie wezmę udział w takim biegu :-)
~ Jaa
ponad rok temu ocena: 50%  4
Bieg w marcu.. Żeby potem gipsu w szpitalu nie zabrakło..
~ miki.
ponad rok temu ocena: 90%  3
Sam bieg jest ok. Tylko dlaczego ku pamięci Wyklętych? Święto Niepodległości to dzień wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę. Byli źli wyklęci i dobrzy, byli hitlerowcy i byli Niemcy, którzy pomagali Polakom itp. Oczywiście wielki szacunek dla ludzi tamtego pokolenia tzw. Żołnierzy Wyklętych ale też trzeba mówić i pisać prawdę, że wśród bohaterów byli również bandyci.
~ tylkonieto
ponad rok temu ocena: 73%  2
Nie podoba się w ogóle. Terroryzmu historycznego w wykonaniu PiSu ciąg dalszy!
~ Jaknosik
ponad rok temu ocena: 50%  1
Aleś Ty głupi
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.