› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

W browarze w Braniewie doszło do wycieku kwasu solnego

› bieżące 10 dni temu    10.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W browarze w Braniewie doszło do wycieku kwasu solnego fot. Nadesłane

W piątek, 10 września kilkanaście minut po godz. 09:00 strażacy alarmowo udali się na teren braniewskiego browaru. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa, Wojskowej Straży Pożarnej oraz członkowie nieetatowej grupy ratowniczej działającej w braniewskim browarze wzięli udział w ćwiczeniach na terenie zakładu produkcji piwa w Braniewie.

Zadaniem służb było prowadzenie działań ratowniczych związanych z likwidacją wycieku kwasu solnego ze zbiornika magazynowego oraz instalacji przesyłowej. Do zdarzenia doszło w trakcie rozładunku medium niebezpiecznego z autocysterny. Dźwięk syreny alarmowej znajdującej się na budynku browaru uświadomił dla pracowników, że doszło do zagrożenia i niezbędna jest ewakuacja wszystkich osób.

Wsparcie działań zapewnili pracownicy zakładu, którzy jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych rozpoczęli ewakuację pracowników, ocenę skali zagrożenia oraz sprawdzenie czy nikt nie został ranny. Pracownicy wchodzący w skład grupy ratowniczej pierwsi rozpoczęli działania z wykorzystaniem sprzętu dedykowanego do likwidacji powstałych zagrożeń. Po dojeździe na miejsce emisji medium działania ratownicze przejęli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Głównym celem ćwiczeń było zwrócenie uwagi na zagrożenia oraz skuteczne wykorzystanie kadry braniewskiego zakładu produkcji piwa do likwidacji powstałego zagrożenie. Pracownicy zakładu posiadają największą wiedzę na temat firmy oraz rozmieszczenia instalacji przesyłowych, ciągów komunikacyjnych czy też substancji niebezpiecznych znajdujących się na terenie browaru.

Najwięcej pracy mieli strażacy, których głównym zadaniem było dotarcie do osób poszkodowanych i ewakuacja na zewnątrz. Jedna z osób poszkodowanych znajdowała się na sąsiednim zbiorniku i wymagała ewakuacji z wykorzystaniem pojazdu specjalnego.

Ćwiczenia obserwowali: dyrektor zakładu, kierownictwo Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz Starosta Braniewski Karol Motylka i Wicestarosta Braniewski Mirosław Kudliński. Na miejsce zdarzenia chemicznego skierowano łącznie sześć pojazdów straży pożarnej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.