› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

W Braniewie chcą kształcić Służbę Więzienną

› rozwój i edukacja 11 miesięcy temu    7.06.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. montaż elblag.net

Czy reforma więziennictwa jest szansą dla Braniewa? Czy po wojsku i reaktywowanym browarze w tym nadgranicznym mieście pojawi się kolejne koło zamachowe wspomagające rozwój społeczny? Wiele wskazuje na to, że tak. W Braniewie myśli się o uruchomieniu nowego kierunku nauczania w szkołach średnich – przeznaczonego dla przyszłych funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki przed kilkoma tygodniami zarysował plan zmian w funkcjonowaniu polskiego systemu penitencjarnego. Zakłada on, między innymi, akademickie kształcenie kadry oficerskiej i dowódczej Służby Więziennej.

W Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie powstał pomysł uzupełnienia planu wiceministra o kształcenie na poziomie średnim. Pismo w tej sprawie dyrekcja ZSZ wysłała do resortu sprawiedliwości.

Dostaliśmy telefon zwrotny, że będą o nas pamiętać – poinformowała  Joanna Sokół, dyrektor braniewskiego ZSZ.

W ciągu najbliższych tygodni ma dojść do spotkania przedstawicieli ZSZ z wiceministrem Jakim. W Braniewie liczą, że pozytywne dla miasta decyzje w sprawie nowego kierunku kształcenia zapadną wkrótce potem.

Oczywiście uruchomienie nowego kierunku nie będzie możliwe w najbliższym roku szkolnym 2017/2018, ale, gdyby stanowisko resortu było pozytywne, to nauczanie mogłoby się zacząć w roku szkolnym 2018/2019 – powiedziała nam dyrektor ZSZ.

Nie tylko ona liczy na powstanie nowego kierunku.

To duża szansa dla naszej młodzieży. Będziemy atrakcyjnym powiatem pod względem edukacyjnym, a to później będzie miało przełożenie na zatrudnienie – stwierdziła w wypowiedzi dla mediów Katarzyna Maciejewska, radna powiatu braniewskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ www
11 miesięcy temu 1
Znowu jakaś "innowacja pedagogiczna"? Czy to nie mamienie kolejną po wojskowej, pożarniczej klasą mundurową, po której ukończeniu nie dostanie się nawet pół punktu przy rekrutacji w wojsku, straży pożarnej czy policji. Co prawda w pobliżu są trzy jednostki penitencjarne (Braniewo, Elbląg, Kamińsk), ale obudźcie się nie ma w nich co roku kilkunastu wakatów w pionie ochrony. Mundurki ładnie wyglądają. Pamiętam jak Pani Radna osobiście na sesji przedstawiała perspektywy młodzieży po ukończeniu tego typu szkoły. Nie wiem czy dobrze zapamiętałam - padły słowa typu: "bawienie się w wojsko". Czy teraz kolej na "zabawę w więziennictwo"?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.