W Awangarda Volley Lidze zgodnie z planem

› bieżące ponad rok temu    23.02.2015
Redakcja elblag.net
W Awangarda Volley Lidze zgodnie z planem fot. MOSiR

Miniona kolejka Awangarda Volley Ligi, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, nie przyniosła znaczących zmian w tabeli, ale mecze na pewno mogły się podobać publiczności. Po 13-tu kolejkach z przewagą dwóch punktów, liderem nadal pozostaje zespół ZNP Elbląg.

Choć w trzynastej kolejce Awangarda Volley Ligi rozegrane zostały trzy mecze, to na brak emocji narzekać nie mogliśmy. I mimo, że wszystkie mecze zakończyły się wynikami po 3:0, to w niektórych setach, zwycięzcy musieli się sporo natrudzić, by zdobyć komplet punktów.

Tym razem na pierwszy plan wysuwał się pojedynek w którym wicelider LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam zmierzył się z trzecim w tabeli zespołem KAM. Od początku obserwowaliśmy wyrównaną oraz zaciętą walkę i dopiero w końcówce seta Nauka Jazdy Adam rozstrzygnęła partię na swoją korzyść. Wicelider zdecydowanie podkręcił tempo w drugim secie, wygranym aż 25:11. W tym okresie siatkarze zespołu KAM nie byli w stanie przeciwstawić się dobrej grze rywali. Sytuacja wróciła do normy w ostatniej partii, kiedy to walka ponownie była wyrównana. Przez większą część tego seta trwała zacięta rywalizacja i podobnie jak w pierwej partii, o wygranej Nauki Jazdy Adam zadecydowało lepsze opanowanie przy decydujących akcjach meczu.

Coraz lepiej radzi sobie Techtrans Elbląg, który jak pamiętamy, był sprawcą największej niespodzianki minionej kolejki, pokonując Naukę Jazdy Adam. Tym razem, wydawało się, że  zadanie będzie nieco prostsze, bo po drugiej stronie siatki stanęła ostatnia drużyna ligi. Mimo tego, mecz rozpoczął się zaskakująco. Dobrze grający Merkury Elbląg ani na moment nie pozwolił rywalom na uzyskanie znacznej przewagi i jak się można było spodziewać, losy tej partii rozstrzygnęły się po emocjonującej końcówce. Wojnę nerwów zwyciężyli siatkarze Techtransu i to oni pierwszą partię rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając 28:26. Jednak im bliżej końca meczu, tym emocji było coraz mniej. Już w drugim secie Merkury nie grał tak dobrze, jak w pierwszej partii, co bezlitośnie wykorzystali rywale, zwyciężając 25:19. Trzeci i zarazem ostatni set przeszedł bez historii. Od początku do końca na boisku dominował Techtrans, który wygrał tę partię 25:14 i cały mecz 3:0.

Po trzynastu kolejkach liderem Awangarda Volley Ligi pozostają siatkarze ZNP Elbląg, którzy tym razem okazali się lepsi od MKS Truso. Praktycznie od początku do ostatniej piłki meczu, młodzi zawodnicy Truso nie byli w stanie zagrozić rywalom. Najbardziej wyrównane były pierwszy i trzeci set, które zakończyły się wynikami 25:20. W drugiej partii ZNP pozwoliło ugrać rywalom 18 oczek i zasłużenie wygrało 3:0. Dzięki zwycięstwu, ZNP utrzymało ligowe prowadzenie i nad drugą w tabeli ekipą LOGBARTRANS ma dwa punkty przewagi, choć warto zaznaczyć, że lider ma rozegrane jedno spotkanie więcej.

Po raz kolejny w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, z grona zwycięskich drużyn, wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Piotr Malinowski z zespołu LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, do którego, nie po raz pierwszy w tym sezonie, trafiło podwójne zaproszenia na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Wyniki 13. kolejki:

Merkury - Techtrans Elbląg 0:3 (26:28, 19:25, 14:25)

LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam - KAM 3:0 (25:20, 25:11, 25:20)

ZNP Elbląg - MKS Truso 3:0 (25:20, 25:18, 25:20)

Sisley Volley Team - Kolex Hale Stalowe - przeł. na inny termin

----------------------

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta na zakończenie rundy zasadniczej przegrał wprawdzie 1:3 z AZS Politechniką Warszawską, ale mimo porażki rundę zasadniczą zakończył na podium. Trzecie miejsce po fazie zasadniczej sprawiło, że w ćwierćfinale gdańszczanie zagrają z szóstym w tabeli Transferem Bydgoszcz. Terminy meczów zostaną ogłoszone wkrótce. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.